Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.kacirka.cz

Nenechte si ujít divadelně zpracovaný příběh, který znáte z filmu Nebezpečná krása, o slavné benátské kurtizáně Veronice Franco z 2. poloviny 16 stoleMarco Venier je vysoce postavený šlechtic a senátor Benátek z velmi bohaté rodiny. Po několika letech se vrací ze studijních cest do Benátek společně se svým bratrancem Maffiem, aby stihl svatbu své sestry Beatrice. Po svém návratu se setkává s Veronikou Franco, přítelkyní z dětství.

Zatímco on byl na cestách, z Veroniky se stala mladá a krásná žena. Marco vyhledává její společnost. Jejich intenzivní, něžný avšak velmi krátký vztah ovšem končí ve chvíli, kdy se Veronica od Marca dovídá, že si ji Marco nemůže z politických a majetkových důvodů vzít.

Zklamaná Veronica utíká domů, kde se jí matka snaží uklidnit a nabídne jí, že Marca může získat, nikoli však pro manželství. Veronica se tedy dovídá o matčině minulosti slavné hetéry. Zprvu takový život odmítá, ale nakonec přistoupí na matčin návrh a naučí se umění kurtizán. Náš příběh tím ale teprve začíná...

TANAIS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.