Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

28 uživatelů půjde

hledání


http://www.stimul-festival.cz/sunn-o))).php

V prostoru pražského novogotického chrámu Sacré Coeur se z kouře vynoří dva muži v černých kápích a s kytarami. Za nimi bude místo oltáře postavena stěna ze zesilovačů, jejichž drtivá síla prochází útrobami a vyvolává mrazení v zádech. Nedostižní drone-metaloví bijci, američtí Sunn O))) jsou největšími současnými hvězdami experimentálního metalu. V Česku zahrají vůbec poprvé v rámci festivalu STIMUL.


SUNN O))) (USA)

Američtí Sunn O))), tvoření Stephenem O´Malleym (Khanate, Burning Witch, KTL) a Gregem Andersonem (Goatsnake, Burning Witch, Burial Chamber Trio), jsou největšími současnými hvězdami experimentálního metalu a asi nejpodstatnějším artiklem vydavatelství Southern Lord. Jejich hudba se nestydí za svou stylovou příslušnost, ale dokáže opustit žánrová klišé a invenčně vstřebat vlivy dronového minimalismu, dark ambientu, noise nebo třeba laptopové elektroniky.

Kapela je pojmenována podle legendárních zesilovačů Sunn, jejichž logo O))) znamená šířící se zvuk. A právě zvuk hraje v dlouhých kompozicích Sunn O))) podstatnou roli. Tvorba kapely totiž opět vrací na scénu hudebního experimentu kytaru, ovšem v poněkud nezvyklé podobě: kytaru jako zdroj dlouhých dronů, tíživě pomalých zvukových stěn a zpětných vazeb, kytaru přivedenou do naprostého extrému. Živé koncerty tohoto dua bývají nezapomenutelnými zážitky - a to nejen proto, že připomínají okázalý pohanský rituál. V prostředí bývalého pražského kláštera a dívčího internátu se bude jejich hudba nepochybně vyjímat. Navíc Sunn O))) aktuální turné prezentují jako návrat ke kořenům, má být oslavou deseti let od vydání jejich prvního počinu "GrimmRobe Demos".

Sunn O))) přivážejí své drone-metalové evangelium v době, kdy se k premiéře chystá nový snímek krále nezávislých filmařů Jima Jarmusche s názvem The Limits of Control, k němž Sunn O))) spolu s japonskými kolegy Boris a legendárními Earth vytvořili soundtrack. Těžko najít výraznější symbol nekontrolovatelného vpádu metalové estetiky do blazeovaného světa hudebních gurmánů!

ODKAZY
www.southernlord.com/band_SUN.php
www.myspace.com/stephenomalley
www.ideologic.org


Pita (AT)

Pod uměleckým alter egem Pita se skrývá Peter Rehberg, který patří mezi výrazné postavy experimentálnější větve evropské elektronické scény. Hojně se inspiruje hlukovou a "poruchovou" estetikou, spolupracoval s řadou projektů a hudebníků, jako jsou Jim O'Rourke, Christian Fennesz, Matmos, Florian Hecker, Z'EV, Keith Rowe nebo právě SunnO))). Se Stephenem O´Malley ze Sunn O))) tvoří dohromady projekt KTL, který se představil na STIMULu 2008. Rehberg od roku 2006 převzal proslulý rakouský experimentální label Mego a pod novým názvem Editions Mego se věnuje vydavatelské činnosti.

ODKAZY
www.peterrehberg.com
www.myspace.com/peterrehberg
www.editionsmego.com

Vstupné předprodej: 390 Kč, Vstupné na místě: 490 Kč

IRIS23
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
THX_1138 --- 19:42:27 5.6.2009
Pita byl super. Ale Sunn O))) nemuseli hrát posraný akordy na naladěný kytary a vůbec mohli pravačku vynechat. Hrábnutí do strun každejch 10s to vždycky úplně narušilo. A po půl hodině to začalo bejt k uzoufání nudný. Holt z metalistů nikdy nic pořádnýho nebude (až na Yarrdeshe:D). Ale ten konec byl dobrej.
MIZUKI --- 18:30:09 5.6.2009
posrana nemoc :(
THEO_PHIL --- 11:50:45 5.6.2009
Fyzicky prozita hudba!
CROME --- 9:58:58 5.6.2009
Maso!
N_I --- 15:53:55 2.6.2009
snad to stihnu kurva,.:(
posrana prace
THX_1138 --- 10:32:13 29.5.2009
cha chá, vyhrál sem dva lupeny, heč :P
THX_1138 --- 17:25:07 26.5.2009
PLECH je takový intelektuál? Po tom, co předvedl na Biu, bych ho očekával spíš na Breakcore Macht Frei 5 :D