Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

16 uživatelů půjde

hledání


XII. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XII of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 29. března přichází prostor Punctum s jedenáctým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Ve dvanáctém pokračování Audire se zaměříme na kategorii filmových soundtracků. V počátcích využití elektroniky ve filmu syntezátory sloužily spíše jako generátory zvukových efektů. Posléze se z nich stal svébytný sólový nástroj a s příchodem digitální technologie elektronické nástroje opustily škatulku sci-fi a horroru a staly se hlavním médiem komponování filmové hudby.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 29th March, the Punctum creative space brings the eleventh installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the twelfth installment of Audire we are going to focus on the film soundtrack category. In the beginnings of electronics‘ use in film, the synthesizers served mostly as sound effects‘ generators. Later on they became independent musical instrument and with the advent of digital technology the electronic instruments left the sci-fi and horror pigeonhole and became the main medium of film music composition.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

29. 3. 2018 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://www.punctum.cz/space/audire

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 22:27:25 30.3.2018
Jojo, nejseš první, kdo to zmínil, na to jsem slušně zapomněl, ale osmdesátky stejně ještě pojedem, takže tam se ten Eno vejde (i když ten sám už byl)...

DÍKEC/RB
MAARIIIII --- 7:17:37 30.3.2018
Ahojky, bylo to super, nemel bys seznam tech starsi filmu? :-D a take me napdala Duna, jestli teda uplne zapada do tematu.