Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

26 uživatelů půjde

hledání


XI. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part XI of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 15. února přichází prostor Punctum s jedenáctým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V jedenáctém pokračování Audire budeme sledovat proměnu pozdního krautrocku v electropunk a následně v novou vlnu. Zároveň se přeneseme přes oceán a prozkoumáme prozatím nejtvrdší elektronický i konceptuální styl – no wave. A poté se vrátíme zpět do Evropy a podíváme se, jak tyto dva směry ovlivnily britský punk a posléze post-punk. Never mind the guitars!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 15th February, the Punctum creative space brings the eleventh installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the eleventh installment of Audire we are going to examine the transformation of late krautrock to electropunk and to new wave later on. Subsequently, we will pass over the ocean and explore the hardest electronic and conceptual style so far – no wave. And then we will come back to Europe and take a look how these two styles influenced British punk and finally post-punk. Never mind the guitars!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. 2. 2018 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://www.punctum.cz/space/audire

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.