Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

28 uživatelů půjde

hledání


X. díl cyklu poslechově přednáškových večerů
Part X of a series of listening/lecture eveningsVe čtvrtek 18. ledna přichází prostor Punctum s desátým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Od nového roku přicházíme v rámci Audire s novinkou – od tohoto dílu se budeme setkávat se železnou pravidelností vždy třetí čtvrtek v měsíci. V tomto pokračování prozkoumáme vznik technopopu a synthpopu jakožto crossoverového žánru mezi experimentální elektronikou a středním proudem. Tudíž nemůže chybět skupina, která je podle některých pro populární hudbu důležitější než Beatles – němečtí Kraftwerk. Zaměříme se i na další skupiny i sólové interprety, kteří k elektronice přistupovali buď z hlediska rockové estetiky či uměleckého konceptu a kteří nás dovedou až na začátek 80. let.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 18th January, the Punctum creative space brings the tenth installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

Since the new year, we’ve got a main update – from now on Audire lectures will take place regularly on every third Thursday in the month. On following encounter we are going to explore the birth of technopop and synthpop, as the crossover genre between experimental electronic music and the mainstream. Therefore, the band which, according to some, is more important to popular music than The Beatles, is not to be missed – German Kraftwerk. We will focus on other bands and solo musicians who used electronics in terms of either rock aesthetic or artistic concept and who are going to guide us to the early 1980s.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18. 1. 2018 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
http://www.punctum.cz

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KEITHHSTER --- 17:12:01 9.1.2018
super super . to zajdu , díky !