Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

15 uživatelů půjde

hledání


http://peppa.biz

original Screechy Bantan ina CZ.
Protest Fest warm up!


Jah Screechy /London, UK/ - www.myspace.com/jahscreechy

Nattynational Rockers /Praha/ - www.myspace.com/nattynationalrockers
Dub Liberation Sound /Karlovy Vary/ - http://gunjah.cz/
Forward March Posse /Praha/ - www.myspace.com/forwardmarchsound
Pawlač Zewls /Brno/ - www.myspace.com/pawlaczewlsJah Screechy

Now haul an’ pull up, I have a drink, I want take a soup!

„Walk and Skank“ byl ve svý době velkej hit a byl na počátku doby, kdy britský reggae toasteři (v hip hop terminologii by se řeklo rapper nebo MC) reagovali na nový styl z Jamajky - dancehall. Dready ustoupily nůžkám, touha bavit se vystřídala conscious texty a zábava na dances se stala hlavním tématem. DJ Jah Screechy (nenechte se zmást...DJ je v reggae kultuře synonymum pro výše použité „toaster“, přesně ten týpek, co drží mikrofon v ruce a jezdí po instrumentálnim riddimu, jak kauboj na mustangovi) si dokázal osedlat riddim a posílat lyrics takovým způsobem, že davy neúvnavně hulákaly „Pull up!“ a když někdo huláká „Pull up!“ tak správnej reggae soundbwoy vrátí song na začátek a jede se nanovo...Jah Screechy ale není příběh jednoho hitu, Jah Screechy je příběh britskejch soundbwoys jdoucích k vrcholům, příběh jak se druhá liga dostala do finále poháru.
FMP ve spolupráci s klubem Cross, Protest Festem, iniciativou Veggie Pride a Roots’n’Future vám 15.5. v Brně na Favále a 16.5. v Praze v klubu Cross s hrdostí představí veterána Sir Coxsone Soundu, bezednou studnici rýmů - Jah Screechy, dayday o-wadadaday!


Dub Liberation Sound

Dub Liberation Sound jsou Syncro a Martin jako dva operátoři kapely Dub Liberation Front. Míchají naživo vícestopý záznam a tradiční cestou tak vytvářejí originální dub. Mezi zdrojovými skladbami je to nejlepší z dosavadní produkce labelu GunJah. Některé z tracků můžete znát z originálních vinylů, nazpívané vokalisty jako je Juakali nebo Lutan Fyah. DLS hraje nekompromisní dubový zvuk, kombinaci elektroniky a pečlivě nahraných živých stop, které dohromady pomáhají přenést Poselství.
ProtestFest je
festival, který propojuje aktivismus a alternativní kulturu; prostor, který umožňuje diskusi o aktuálních společenských a environmentálních tématech; místo, na jehož vytváření se může podílet každý, kdo je ochoten v diskusi nejen poslouchat sám sebe, ale také naslouchat druhým; svobodné území, na kterém se dá diskutovat, hrát si, informovat, tvořit; otevřené dveře pro různé formy, různé obsahy, různá témata, různá pojetí;
velká scéna pro všechny; alternativa je v tom, že se můžeme zapojit všichni;


ProtestFest není
komerční aktivita, která vydělává na tom, že vás něco zajímá; místo pro agitky politických stran nebo reklamy komerčních firem; prostor pro exhibici; všeználkům, kteří si myslí, že všemu rozumí nejlépe; jeviště pro hvězdy, které můžete jenom zbožňovat;
bezduchou prezentací jednoho názoru nebo politické orientace; prostor pro prosazování totalitních ideologií, které zabíjejí diskusi.


ProtestFest je takový, jakým ho my všichni uděláme.

vstup 100,-

začátek 21.00

PAPA_REJNOK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.