Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://alfredvedvore.cz/predstaveni.php?pid=265

aneb to nejlepší z Academia filmu Olomouc

Promítat budeme novou a jako vždy myšlenkově provokativní kolekci vítězných filmů 44. ročníku Academia filmu Olomouc, jenž patří mezi nejvýznamnější události svého druhu v Evropě. To nejlepší z mezinárodního festivalu populárně-vědeckých a dokumentárních filmů, který proběhl v dubnu v Olomouci, představí osobně jeho organizátoři.

Muži v nebezpečí / režie: Sylvie Gilman, Thierry de Lestrade / 55´ / Francie / 2008 / cz titl.
Znepokojující snímek, který získal jednu z cen Prix Europa 2008, přináší aktuální pohled na zásadní civilizační změnu, kdy výrazně klesá počet mužských spermií, schopných oplodnění. Podle řady vědců je problém mužského reprodukčního potenciálu podobně vážný jako globální oteplování - za padesát let se produkce spermií snížila v průměru o padesát procent.

Předfilmy:
Regenerace sítnice / režie: Harvey Goldman / 4´/ USA /2008
Skvělá vizuální podívana o vzniku nových molekul, které mají nahradit ty odumřelé, nabízí ohromující pohled na zrození a krásu neviditelných procesů. A tento pohled si ničím nezadá s uměleckou abstraktní tvorbou.

Kruh života živý život cirkusu
režie: Konstantinos - Antonios Goutos / 6´/ Řecko, Německo / 2007
Provokativní experiment, který surrealistickou metaforou komentuje tzv. „běh života“...a z řeznického vozu vykládají maso stále dál zatím co vedle stojí popelářský vůz sbírající odpad…

www.afo.cz

SEVERINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.