Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


REGGAENERACE : Up2Yuh/Ardimann/PeeniWalli/friends

První červencovou sobotu bude zahrádka i hlavní stage Crossu patřit reggae & dancehallu!

Zahraje italský DJ Ardi a berlínský Up 2 Yuh Sound, domácí scénu zastoupí téměř kompletní Peeni Walli Sound Crew, King Sound Steppaz & Level Lion.

16:00 - 21:00 - NA ZAHRÁDCE:
King Sound Steppaz, Peeni Walli Crew, Levelion

21:00 - ráno - HLAVNÍ STAGE:
Up2Yuh Sound (DE), DJ Ardimann (IT), Peeni Walli Crew, King Sound Steppaz, Levelion


do 22:00 zdarma / potom 70 czk

UP2YUH SOUND (DE)
Up2Yuh Sound založil před deseti lety v Berlíně selecta a MC 60Baht. První selektorské zkušenosti sbíral pod křídly Mystic Roots Soundu, později začal pořádat vlastní bashmenty "Cross Di Board" a "Dance Ting". V roce 2011 se k 60Bahtovi po vítězství ve 45 clashi připojil Selecta Fob a společně vystupují na festivalech a parties v Berlíně, Hamburku, ale taky v zahraničí: v Polsku, Rakousku, Španělsku nebo v Thajsku. V létě 2015 Selecta Fob sound opouští a z Up2Yuh Sound je opět "one man army", která přináší energický a originální mix jamajské hudby všech historických etap. V roce 2014 se navíc Up2Yuh pouští do vlastní produkce, hledá mladé talentované umělce a dává jim možnost se prosadit.

DJ ARDIMANN (IT)
DJ Ardi nebo taky MC Ardimann pochází z Albánie, ale od svých 14 let žije v severní Itálii. Odmalička ho fascinovalo italské rádiové vysílání, které v rodné Albánii poslouchal ilegálně. Jako šestnáctiletý pak začal už v Itálii pracovat jako moderátor v lokální rádiové stanici. Zde navázal první kontakty, díky kterým se stal členem hudebního kolektivu Mother Inc. V roce 2004 jako Ardimann MC vyhrál první italský MC contest. Už přes deset let hraje pravidelně každý měsíc v milánském klubu Magnolia. Jeho hudební rozpětí sahá od reggae k drum'n'bassu a během posledních let si vytvořil svůj vlastní eklektický styl i díky spolupráci s muzikanty z různých dalších žánrů.

PEENI WALLI CREW asi není třeba pravidelným návštěvníkům Crossu dlouze představovat, ostatně nápad začít společně hrát reggae & dancehall dostali v létě 2003 právě tady. Šestičlenný sound uslyšíte po mnoha měsících poprvé v téměř kompletní sestavě: zahraje Mihaal, Bondy, Captain P, ale i Ripclaw a Ondřeej. Dynamickou selekci od roots reggae až po nejnovější dancehall okoření exkluzivními kousky ze své rozlehlé sbírky dubplates.

Soundsystém jménem KING SOUND STEPPAZ vznikl začátkem roku 2011, ale zakládající DJ Marty a selecta Kol-ler už předtím roztáčeli na parties své reggae, dub a raggajungle vinyly. Později se k soundu připojila selectorka Mad Kriiiska a prozatím nejnověji i čtvrtý člen Matějkys. Pravidelně pořádají vlastní akce "Irie Night" v berounském klubu Metro, ale zkušenosti mají i z hraní na parties v jižní Asii. V roce 2016 na sebe upoutali pozornost vítězstvím v prvním ročníku Young Gunz Soundclashe a můžete si být jisti, že během jejich setu se nudit nebudete.

LEVELION má za sebou jako MC bohatou historii v rámci české scény. V roce 2013 spoluzaložil Prag:Matics Crew, kde se začal věnovat i povolání selektora a promotéra. V roce 2015 vydal debutové album "Grand finále" a hostoval na albu "Dancehall to the World" berlínského producenta Dona Goliatha vedle vokalistů jako Blackout JA, Di Govanah a dalších. Jeho hudební selekce sahá od reggae přes rub-a-dub, dub a dubwise až po raggajungle.


************************************************

HOUSE ELECTRO TECHNO STAGE:

Collagen (CH / FR)
https://soundcloud.com/collagen-1/
Collagen is a Swiss-French duo of DJ-producers actively engaged in the field of "electro-abstractive" music production.
They bring you an hybridization of melodies, addictive basslines, bouncing grooves and 4x4 beats mixed with the freshest rhythms. Since 2017 the duo works to the programmation of the famous club Le Bourg (CH).

************************************************


MIHAAL
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.