Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


VII. díl cyklu poslechově přednáškových večerůAUDIRE


VII. část cyklu poslechově přednáškových večerů

Part VII of the series of listening/lecture evenings


Ve čtvrtek 15. června přichází prostor Punctum se sedmým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

V sedmém, posledním předprázdninovém dílu Audire se vrátíme k některým restům z minulých dílů, dokončíme pozdní minimalismus a popíšeme jeho vliv na vznik ambientu jakožto architektonické hudby, která je součástí interiéru a dotváří jeho atmosféru. Zároveň si představíme doposud opomíjenou Japonskou scénu a ukážeme si i další tvůrce, kteří v té době stáli mimo radiofonická studia i vlivné umělecké skupiny.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 15th June, the Punctum creative space brings the seventh installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

In the seventh encounter of Audire (and the last one before summer holidays) we’re going to get back to some debts from previous episodes, we’ll complete the exploration of late minimalism, we’ll describe its influence on the birth of ambient as an architectural music that is the constituent part of the interior and that compounds its atmosphere. Furthermore, we’ll introduce the so far neglected Japanese scene and we will point out to other authors, who worked outside the radiophonic studios or influential artistic groups of the time.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. 6. 2017 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
Doorbell/zvonek: PUNCTUM
http://www.punctum.cz

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.