Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

31 uživatelů půjde

hledání


VI. díl cyklu poslechově přednáškových večerůAUDIRE


VI. část cyklu poslechově přednáškových večerů

Part VI of the series of listening/lecture evenings


Ve čtvrtek 4. května přichází prostor Punctum s pátým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Šestý díl Audire představí definitivní průlom elektronických hudebních nástrojů do populární kultury 60. let, především skrze britský space rock a německý krautrock. Zastavíme se ale i v Japonsku nebo v USA, kde se pod vlivem minimalismu rýsuje další důležitý mezník – vznik ambientu jakožto architektonické hudby, která je součástí interiéru a dotváří jeho atmosféru.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 4th May, the Punctum creative space brings the sixth installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

The sixth encounter of Audire is going to introduce the definitive breakthrough of the electronic musical instruments to the 60s popular culture, primarily through British space rock and German Krautrock. We’ll also stop by in Japan or the USA, where the next important milestone has its foundations being built – the birth of ambient as architectural music that is the constituent part of the interior and that compounds its atmosphere.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4. 5. 2017 19:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
Doorbell/zvonek: PUNCTUM
http://www.punctum.cz

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 0:23:12 2.5.2017
Jen do klobouku ;-)

POKUS/TONE
BRUTOL --- 20:19:06 1.5.2017
Je nejake vstupne??
MASOO --- 12:34:40 27.4.2017
RAVEBOY: jako fakt?;)
RAVEBOY --- 22:19:56 26.4.2017
Tentokráte až od 19 hodin!

PŘIJĎTE/POBEJT