Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

23 uživatelů půjde

hledání


V. díl cyklu poslechově přednáškových večerůAUDIRE


V. část cyklu poslechově přednáškových večerů

Part V of the series of listening/lecture evenings


Ve čtvrtek 30. března přichází prostor Punctum s pátým pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Pátý díl Audire bude zaměřen na tzv. radiofonické workshopy a studia elektronické hudby z přelomu 50. a 60. let. Zásadní veřejnoprávní televizní a rozhlasové instituce investovaly v této době značné prostředky do svých studií, kde se potkávalo progresivní technické vybavení s nejrespektovanějšími inovátory v oboru. Současně budou představeny i syntezátory Roberta Mooga, jehož nástroje promluvily nejen do oblasti experimentální vážné hudby, ale zároveň přinesly i první syntezátorové popové hity jako „Popcorn“ nebo „Switched on Bach“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Thursday the 30th March, the Punctum creative space brings the fifth installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

The fifth encounter of Audire is going to focus on the so called Radiophonic Workshops and Studios of Electronic Music from the turn between the 1950s and 1960s. Around this time, the crucial public service radio and TV institutions invested considerably in their studios where progressive technical equipment met the most respected innovators in the field. Moreover, the synthesizers of Robert Moog will be introduced, which influenced not only the experimental classical music but also brought the first synthesizer pop-hits like „Popcorn“ or „Switched on Bach“.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30. 3. 2017 18:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
Doorbell/zvonek: PUNCTUM
http://www.punctum.cz

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PINDAKOVA --- 16:26:23 30.3.2017
Muzu se psem?
MASOO --- 13:51:23 30.3.2017
LENISH: ne
LENISH --- 13:32:57 30.3.2017
Vstup?
DOMIE --- 22:31:03 29.3.2017
chjo, nakonec zítra nemůžu :// tak se budu těšit alespoň na záznam...
OTZ --- 12:38:15 28.3.2017
kthx :)
RAVEBOY --- 8:12:29 27.3.2017
OTZ: Normálně se začíná tak v půl sedmý a končí tak v půl devátý. Zbytek je rezerva a after-hraní a v jedenáct se opravdu regulérně zavírá.

23/HOURS
OTZ --- 18:07:05 24.3.2017
tech 23 je realnej konec? nebo na jak dlouho je prednaska cca? :)