Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


We are proud to present Recondite Live. Double winner of the best live act on Resident Advisor!

✞ RECONDITE Live (Dystopian) ✞
✞ Fatty M, Lumiere, dj Schwa (Komiks) ✞
✞ Medallion Man (Loose Lips, UK) ✞
✞ Yan & Fred Czital (MMXIV) ✞
✞ fleika (Karst, Polygon) ✞
✞ Barbora (Tetris) ✞

Unusual warehouse location, two stages, art exhibitions, visual show, chill area. Proper Komiks warehouse vibe.

PRESALE GOOUT: https://goo.gl/4bZS9n
PRESALE RA: https://goo.gl/l4RiQA


/ / / / / / cz / / / / / /


Recondite: Já, architekt

Po tropickém výletu s Babou Stiltzem a Palms Traxem čeká Komiks ochlazení a studená fronta z Německa. Alespoň na první pohled. Do Prahy totiž 3. Března zamíří Lorenz Brunner alias Recondite, aby ukázal, proč byly jeho vystoupení dvakrát po sobě vyhlášeny prestižním webem Resident Advisor jako Best Live Act of the Year.

Snad ani člověk, který by měl alergii na tmu, nenáviděl Berghain a kterému se při kopáku na každou dobu zvedá kufr, by nemohl opovrhovat Brunnerovým acidovým kutilstvím. Recondite se nechce zařadit do plejády brutálního techna, u kterého si nikdy nejste jisti, jestli se vám nad hlavu padá omítka, protože máte halucinace, nebo doopravdy. Jeho hudba možná nemá sílu pneumatického kladiva, které vás zadupe šest stop hluboko, ani techno ale není dvojrozměrné.

Víc než s betonovou džunglí jsou jeho desky spjaté s místem, v němž vyrostl a které definovalo jeho osobnost a později i přemýšlení o zvuku - s venkovem. ‚‚Rád zapomínám na svou fyzickou podstatu, nemyslím to nijak esotericky. Bylo by skvělý napojit svůj mozek přímo do počítače. Zajímá mě hlavně to, jak dostat do hudby sám sebe. Kdybych si chtěl hrát, pustím si nějakou videohru,” rozvíjí Recondite myšlenku, proč se cítí být víc designérem či architektem než muzikantem.

Brunnerova zvuková estetika, takřka do dokonalosti dotažená na albech Hinterland (Absurd Recordings, 2013), Placid (Acid Test, 2015) nebo nejznámějším On Acid (Innvervisions, 2014) stojí a padá na subtilních melodiích vytvářených operátorem (nástrojem kombinujícím analogové zvuky s frekvenční syntézou).

Od založení Brunnerova labelu Plangent Records, uplynulo už šest let a Recondite se postupně otřel o deep house, acid techno či dokonce hip hop. Jeho tracky ale vždy zůstaly nezaměnitelné. Rozdíl mezi Reconditem a dalšími velkými jmény německé scény totiž nespočívá jen v selekci setů, která skládá výhradně z vlastních tracků. Žádný producent by to nedotáhl tak daleko, kdyby neměl vytříbený cit pro detail a především schopnost distancovat se od tradičních narací a postupů a definovat svou hudbu jako svého druhu svébytný žánr.

Recondite netrvá na svém jen proto, aby si boostoval ego. Činí tak proto, že v ničem jiném nevidí smysl: ‚‚Melodie je něco, co skladbě vtiskne osobnost. Skrývá abstraktní emoce, často melancholického rázu. To ony dávají trackům jedinečnou atmosféru.”/ / / / / / eng / / / / / /

For Lorenz Brunner, music is a way of escaping the physical realm. As a former personal trainer who remains acutely health-conscious, he is more physically oriented than your average techno artist, which makes him ever more drawn to the shapeless world of thoughts and feelings. To hear a Recondite record is to peer into Brunner's soul: every crisp drum sound, every silky pad, every somber acid line reflects something lurking in his subconscious, something he'd struggle to express any other way. This is what makes his music so entrancing: from his techno singles on Dystopian to his albums on Acid Test, Innervisions and Ghostly International, his productions glow with a sincerity that's all too rare in dance music. This comes across onstage as well—his live act, a laptop job that's as simple as it is dynamic, earned him the #1 spot in RA 2014 and 2015 year-end poll.

SCHWA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LUMAX --- 15:19:31 2.3.2017
Někdo by snad chěl 2 lupeny? Nakonec nemůžu, dám levněji.) pošta
SCHWA --- 18:07:42 27.2.2017
Recondite - Cleric [Dystopian 003]
https://www.youtube.com/watch?v=j3BRZ55Jn8I