Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

38 uživatelů půjde

hledání


III. díl cyklu poslechově přednáškových večerů

!!! POZOR !!! Akce byla z organizačních důvodů přesunuta na středu 15. února !
!!! ATTENTION !!! Due to organizational reasons the event was moved to Wednesday 15th February !AUDIRE


III. část cyklu poslechově přednáškových večerů

Part III of the series of listening/lecture evenings


Ve středu 15. února přichází prostor Punctum s třetím pokračováním seriálu komponovaných večerů s názvem Audire, jenž zahrnuje rozličné hudební žánry z různých koutů světa. Nosným pilířem projektu je pravidelný cyklus přednášek na téma historie a vývoj elektronické hudby, který probíhá s měsíční frekvencí. Setkání se sestávají z přednášky, audio a video ukázek, debaty a následných tematických hudebních setů. Cyklus sleduje kontext a vývoj elektronické hudby od svých dadaistických a futuristických počátků přes poválečnou avantgardu až po klubovou a experimentální hudbu posledních dekád. Zaměřuje se jak na hudební stránku, tak i na evoluci technologie elektronických hudebních nástrojů či na sociální kontext v daném období. Tímto seriálem provází zakladatel projektu Messiah Komplex Jan Němec alias RaveBoy a jednotlivé díly celého projektu Audire probíhají pod kurátorským dohledem Pavla Štěpánka alias Yukimury, producenta projektu Mustakillah Sound.

Třetí díl Audire uvede první vzácný host série – Eric Rosenzveig, lektor a vedoucí katedry Centra audiovizuálních studií FAMU. Tentokráte bude hlavním tématem hnutí Fluxus, avantgardní skupina umělců z přelomu 60. a 70. let, kteří bořili hranice mezi uměním, experimentem, procesem tvorby a publikem. Stáli u zrodu multimediálního umění, videoartu i konceptualismu, jejich přístup k hudební tvorbě byl ovlivněn myšlenkami dadaismu nebo Johna Cage a jejich dílo zásadně přispělo ke genezi raného minimalismu. Přednáška proběhne v anglickém jazyce a bude ústně překládána.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

On Wednesday the 15th February, the Punctum creative space brings the third installment of a regular series of composed programme evenings called Audire, which covers various musical genres from different corners of the globe. The mainstay of the project is a cycle of monthly lectures on the history of electronic music. These regular encounters consist of a lecture, audio samples, discussion and subsequent thematic DJ sets. The cycle follows the context and development of electronic music from its dadaist and futurist beginnings through post-war avant-garde to the experimental and club dance music of the last decades. It focuses on both the musical side and the evolution of electronic musical instrument technology as well as the social context of the examined genre and period. The series is presented by the founder of the Messiah Komplex project Jan Němec alias Raveboy and all the individual parts and whole project Audire are carried out under the curatorial supervision of Pavel Štěpánek alias Yukimura, producer of the Mustakillah Sound project.

The third encounter of Audire will be presented by the very first special guest of the series – Eric Rosenzveig, lecturer and Head of Centre of Audiovisal Studies at FAMU. This time the main topic will be Fluxus movement, the avant-garde group of artists from the turn of 60s and 70s, who were breaking the boundaries between art, experiment, creative process and audience. They gave birth to multimedia art, videoart or conceptualism, their approach to music making was influenced by the ideas of dadaism or John Cage and their output made a vital contribution to the genesis of early minimalism. The lecture will be held in English language and is going to be orally translated.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

15. 2. 2017 18:00 h
Punctum
Krásova 27, Praha 3
Doorbell/zvonek: PUNCTUM
http://www.punctum.cz

RAVEBOY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 23:05:49 1.3.2017
RAVEBOY --- 15:37:24 16.2.2017
A zapište si termín dalšího dílu Audire - čtvrtek 9. března, 18 h opět v prostoru Punctum! Tématem bude od minula nedokončená druhá generace syntezátorů, vznik radiofonních a elektronických studií BBC a NWDR a Karlheinz Stockhausen!

MUSIK/HOCHSCHULE
RAVEBOY --- 15:27:47 16.2.2017
Děkujeme taky za zájem, účast i podporu. Pokud vás zajímá kontakt na Erica ohledně slibovaného playlistu a muziky, tak se vše objeví v nejbližší době na stránkách punctum.cz, spolu se záznamem přednášky č. 2 (první díl již tam je):

Punctum - Space Event
http://www.punctum.cz/space/audire

V případě dalších dotazů na Erica mi kdyžtak pro jeho e-mailovou adresu napište do pošty.

TE DIRE/AU DIRE
EIBEEE --- 12:30:40 16.2.2017
Vyborne, dekuji
MIRAMIRA2 --- 10:47:39 16.2.2017
Prvni dve jsem nerad propasl, ale dohanim na netu. Tahle byla bezva, a uz budu chodit. Diky.
RAVEBOY: ten kontak i do my posty pls...
VEX --- 10:37:24 16.2.2017
Bylo to super:) Díky
Kontakt (email) na pana Rosenzveiga by byl?
RAVEBOY --- 16:29:56 15.2.2017
Máme v publiku dva typy lidí - ty, co chodí včas a brblají, protože moc čekají a ty, co chodí později a brblají, protože nestíhají...

CHOĎTE/VČAS
MARTIA --- 15:22:57 14.2.2017
fakt to zacne v sest? :)
RAVEBOY --- 9:03:23 23.1.2017
Sorry, je to středa patnáctýho... ;-)

KAOS/REIGNS
PEDRONITOS --- 19:40:57 21.1.2017
čtvrtek je 16.
tak kdy teda? ;)
RAVEBOY --- 17:24:04 21.1.2017
!!! POZOR !!! Akce byla z organizačních důvodů přesunuta na čtvrtek 15. února !
!!! ATTENTION !!! Due to organizational reasons the event was moved to Thursday 15th February !
PIXY --- 10:52:41 20.1.2017
bohužel už zbytek přednášek nedám, tudíž dotaz: kde budou viset videozáznamy?