Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

22 uživatelů půjde

hledání


http://www.kulturajinak.com/clanek-tanecni-festivalek-columna-vertebrarum/

Večery budou komponované, shlédnete nejenom zajímavé představení, poslechnete si nevšední muziku a samozřejmě si budete moci s námi zatančit i vy.

Decentní taneční festiválek bude zajímavá přehlídka zaměřená na neprofesionální taneční aktivity. Specializovat se budeme na moderní výrazový tanec, který nemá žádná striktní pravidla ani omezení, proto může zaujmout širší spektrum publika a přiblížit tak půvaby tance více lidem. Důrazným prvkem výrazového tance je vyjádření příběhu, myšlenky nebo pocitu. Většinou postrádá strnulé pózy, důraz je kladen na plynulý tok pohybů, přirozenost a originalitu pohybového vyjádření.

K programu:
Hlavní "páteří" festivalu je skupina Columna Vertebrárum, která se právě zabývá výrazovým tancem a tanečním výrazem. Byla založena před 10 lety Olou Chase, která soubor mnoho let vedla. Skupina vznikla na popud několika dívek, které se chtěly svou formou tance a výrazem trochu odlišit, sebeurčit a pohybově vyjádřit své postoje a názory. Taneční skupina Columna Vertebrárum funguje pod záštitou DDM Šimáčkova Praha 7. Z počátku měl soubor jen několik členů, ale postupem času se rozrůstal, proměňoval a to až do současné podoby 15 členů (konkrétně 14 členek a 1 člena). Od roku 2005 je v čele Columny Klára Mašatová, absolventka taneční konzervatoře Duncan centre a tanečnice s mnoholetou profesionální kariérou, a to ať na poli tuzemském či zahraničním. V roce 2007 se další posilou souboru stává Radim Peška, rovněž absolvent taneční konzervatoře Duncan centre, který společně s Klárou vytváří nové choreografie.


Večerní program:

Pátek 15. 5. 2009:

20:30 zatančí Columna Vertebrarum představení "Každý máme něco svého, co bychom si měli uschovat pouze pro sebe."
choreografie: Radim Peška
hudba: The Tractor‘s Revenge, hudební mix, délka: 20 minut

21:00 Tradiční Mississippi Blues - zahraje Jonathan Gaudet (kytara) a Jaromír Hula (harmonika)

21:30 zazpívají MaleeDivy

22:00 DJ Cayman


Sobota 16. 5. 2009:

20:00 komorní taneční soubor Paleja představení „Fragmenty“
choreografie: Josef Kocourek
hudba: hudební koláž Petr Štěpánek, délka: 25 minut

20:30 zabubnuje hudební skupina Dunumba a k tomu zatančí Afro tanečnice

21:00 Lucy Fillery-Murphy (violoncelo - Deep Sweden, Colorfactory), Colin Stuart (kytara -Color Factory, ADB), Ephraim Goldin (bubny - Hermakuti, Hypnotix)

22:00 Natural born Shampoons DJs - electo/breaks

více info na www.kulturajinak.com nebo www.divadlo.cz/columna
vstup na 1 den 100,-Kč, na oba 160,-Kč / rezervace vstupenek na rezervace@kulturajinak.com


V rámci festiválku proběhnou přes den v Hale C zajímavé TANEČNÍ WORKSHOPY, které povedou zkušení choreografové rozličných zaměřeních. Přihlásit se může kdokoliv i bez předchozích tanečních zkušeností. Vstup na jeden workshop 200,- a za tři různé workshopy zaplatíte pouze 500,-

Prosím rezervujte si na konkrétní workshop své místo včas, kapacita je omezená!!!
Rezervace na mail: workshopy@kulturajinak.com

Sobota 16.5.2009:

10:00 -12:00 Josef Kocourek – jazz, soul
choreograf a herec - absolvent HAMU Praha – choreografie a DAMU Praha – katedra autorského herectví. Tvoří vlastní choreografie, navrhoval scény a kostýmy a účinkoval v rámci: TC UK Praha, New Prague Dancers, Upside-Down, Divadlo F.X. Šaldy v Liberci. Zásadní v jeho tvorbě byl také dvouletý studijní pobyt v Alma Atě v Kazachstánu.


12:15 - 14:15 Lu Hawa Goldin - afro trance dance a živý hudební doprovod

choreografka, tanečnice a zpěvačka, kterou lákají nové obzory jiných kultur. Pobyty ve Střední Americe a Gambii v Africe jí vedly k založení skupiny TiDiTaDe, která hraje a tančí rytmy západní Afriky. Také experimentuje s ženskou vokální skupinou Éterity, dnes zpívá ve vokální skupině Yellow Sisters.


14:30 - 16:30 Vendula Pragner – techniky nového cirkusu, základy akrobacie a žonglování
herečka a tanečnice - absolventka Mezinárodní divadelní školy Jacques Lecoq. Učila na zahraničních divadelních školách, působila jako pedagog na nonverbální katedře Hamu a vedla workshopy v Americe, Austrálii, v Kambodži, Jižní Africe nebo Korei. Kromě jiných představení připravila cirkusový kabaret „Perpetum Magico“, a nyní se věnuje především budování Budilovy divadelní školy a výuce metody Jacques Lecoq v ČR.

Neděle 17.5.2009:

10:00 - 12:00 Radim Peška – moderna, duncan technika
tanečník a choreograf – absolvent taneční konzervatoře Duncan Centre. Účinkoval v experimentálním pohybovém divadle, spolupracoval s Věrou Ondrašíkovou na představení Unique a In-finito, jehož premiéra byla 2007 v divadle Ponec.

12:15 - 14:15 Vendula Pragner – studio dynamiky pohybu, improvizace
herečka a tanečnice - absolventka Mezinárodní divadelní školy Jacques Lecoq. Učila na zahraničních divadelních školách, působila jako pedagog na nonverbální katedře Hamu a vedla workshopy v Americe, Austrálii, v Kambodži, Jižní Africe nebo Korei. Kromě jiných představení připravila cirkusový kabaret „Perpetum Magico“, a nyní se věnuje především budování Budilovy divadelní školy a výuce metody Jacques Lecoq v ČR.

14:30 - 16:30 Ve vlnách 5 rytmů - Raduca Vojáčková
Tanec v 5 rytmech je založený na individuálním improvizovaném pohybu a zároveň je uceleným učením, které vytvořila Gabrielle Roth na základě pozorování přirozených a běžných procesů v přírodě, člověku, ve společnosti. Každý rytmus lze chápat jako symbol určité energie. Setkáte se s 5 rytmy: plynutím, staccatem, chaosem, lyrikou a klidem.

První akreditovaná lektorka tance 5 rytmů v Čechách. Skoro 10 let učila spontánní tanec. Má mnohaleté zkušenosti s pohybovými technikami (Feldenkreis, kontaktní improvizace), kineziologií, individuální tělovou zkušeností, čchi-kungem a základy čínské medicíny. Tanec v 5 rytmech je cestou hledání své celistvosti, která pomáhá osvobodit "tanečníka", který žije v každém těle, bez ohledu na jeho tvar, velikost, věk, zdravotní omezení či taneční zkušenost.

TWILIGHTZONE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TWILIGHTZONE --- 15:20:18 16.5.2009
oprava v casech>

20:30 komorní taneční soubor Paleja představení „Fragmenty“
choreografie: Josef Kocourek
hudba: hudební koláž Petr Štěpánek, délka: 25 minut

21:00 zabubnuje hudební skupina Dunumba a k tomu zatančí Afro tanečnice

21:30 Lucy Fillery-Murphy (violoncelo - Deep Sweden, Colorfactory), Colin Stuart (kytara -Color Factory, ADB), Ephraim Goldin (bubny - Hermakuti, Hypnotix)

22:00 Natural born Shampoons DJs - electo/breaks
KIKA --- 8:04:13 16.5.2009
Dekujeme vsem kdo vcera dorazili, doufam ze mnoho dalsich prijde i dnes :)
a hlavne stale jsou volna mista na workshopech, prijdte primo do HALY na kterýkoliv chcete :)
TWILIGHTZONE --- 11:35:57 10.5.2009
EFFA: no takove zakladni mas tady nad letakem ;)
EFFA --- 11:11:43 8.5.2009
wooow tanecni workshopy ..cool dobrej napad ..je nekde naky info primo o tech choreografech nebo preferovanych stylech co tam budou? ..
JCIO --- 16:45:28 22.4.2009
Ha, zrovna si říkám pěkný plakát. :-)
KIKA --- 16:35:34 22.4.2009
special thanks to LJUKONO za krásný plakátek :)