Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Koncert a křest alba, Praha 3 Žižkov KLUB CAFE PAVLAČ
Psychedelic rock? Ano. Noise? Ano. Neofolk? Taky ...

Jedno EP, jeden obraz, jedna strana – tři písně. Po albech Zugzwang (2011) a Scatter Your Soul (2014) vydávají Rouilleux ve společné péči Unusual Records a Polí5 unikátní EP s názvem Spoils, o jehož výtvarnou podobu se postarala Klára Zahrádková. Mluvit o Rouilleux znamená vždy tak trochu tápat v žánrových škatulkách – psychedelic rock? Ano. Noise? Ano? Neofolk? Taky. Kapela, která bez velkých slov, okázalých gest a jediného zbytečného tónu navíc posluchače spolehlivě roztrhá zevnitř.
„To asi není úplně deska…,“ nechal se slyšet baskytarista kapely ohledně Spoils. Asi ne, ale o Rouillex se to říct i obecně – jsou vždy a ve všech ohledech především osobní záležitost.

Rouilleux vznikl v roce 2009 jako jednočlenný projekt Luboše Rezka po rozpadu pražských The Ruin of Ruins. Vydání alba Zugwang následovala přeměna na kapelu, do níž se zapojili hudebníci z okolí labelu KLaNGundKRaCH a pražské experimentální scény: Jorge Boehringer (Core of the Coalman), Jan K!amm (RUiNU, No Pavarotti, Mooncup Accident), Martin Sýkora (White Wigwam) a Petr Vrba (IQ+1, Poisonous Frequencies, PIO). V současné době hraje kapela v sestavě Rezek (kytara, zpěv), Sýkora (basa, syntezátor), Vrba (perkuse, dechy).

http://music.rouilleux.net/


SHARIF SEHNAOUI, TONY ELIEH, ADAM GOLEBIOWSKI (lr, pl)
Sharif Sehnaoui (kytara) a Tony Elieh (baskytara) patří mezi špičku libanonské experimentální hudební scény. Zatímco Sehnaoui má zázemí spíše v improvizaci a free jazzu (s Mazenem Kerbajem a Raedem Yassinem ostatně hraje ve světoznámem „A“ Triu), Elieh je jako zakládající člen post-punkových The Scrambled Eggs primárně spíše rockerem. Ne že by to něco znamenalo – obě zmiňované kapely dohromady natočili vynikající desku Beach Party At Mirna El Chalouhi a Sehnaoui s Eliehem společně řadu let hrají v mnoha projektech, například v libanonském all-star bandu Johnny Kafta Anti-Vegetarian Orchestra – a s různými bubeníky také jako trio.
Na pražském koncertě za bicí usedne Adam Golebiewski, jeden z nejvýraznějších tváří pro změnu polské experimentální a především pak improvizační scény. Už jen krátký výčet jmen, s nimiž Golebiewski spolupracoval, hovoří za vše: Mats Gustafsson, Fred Lonberg-Holm, Ken Vandermark, Kevin Drumm… Nebo taky Thurston Moore či Yoko Ono. Rok narození 1984.

A na co se můžeme těšit? „But in reality when we play with a drummer it sounds very different each time since we can both lean towards free jazz, free rock, improv, psychadelic or even harsh noise,“ vzkazuje Sharif Sehnaoui. Každopádně to bude mazec.

http://www.sharifsehnaoui.net/
http://cargocollective.com/tonax
http://adamgolebiewski.bandcamp.com/

KRYSTL0O
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
COLOUR_BLIND --- 9:26:02 25.4.2019
bylo