Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

271 uživatelů půjde

hledání


http://bio.psytrance.cz

8. ročník psychedelic a goa trance festivalu pod širým nebem, svévolně navazující na Möbio, Bios, Biolest, Bioles, Bioples, Bioplex a PlexusSolaris...

Bio, nebio... za devatero horami a devatero řekami tměl se k nebi hluboký les, kde jezevci dřímali v mámějích snů a světlušky tiše poblikávaly do rytmu dusotu ospalých mravenců. Z nevyslyšených útržků sdílné samoty se hustým sítem tlející únavy podzimu střádala kakofonie dozvuků loňského léta a uléhala do čerstvě zelených mezí kožlanských polí, když tudy projížděl na třpytném koni král se svou družinou. Znaven dalekou cestou, rozhodl se vyhledat poklidné místo, kde by se dosyta vyspal a do růžova najedl. Nenadál se však, že mýtina, na kterou zrak jeho libě spočinul, jedenkrát do roka v tento čas mění se v divotvornou zahradu plnou podmanivých vůní, kvetoucích ozvěn a hedvábných stínů, která do svých vnad již nejednoho zbloudilého poutníka laskavě vložila....
-----------------------------------------

Live Acts :
ATRIOHM (Parvati rec., Macedonia)
Encephalopaticys (Parvati rec., Macedonia)
GappeQ (Wirikuta rec., CZ)
Fractal (Fractal Tension, CZ)
Jayex (USE, CZ)
Grrrkillah (Kya herself, D)

Djs :
GAVRILA (Chillout Planet , Russia)
Cymoon (Sonic Distortion retro, CZ)
Martyzan (USE, CZ)
Nem (OXYBukelaCZka z Barcelony)
Mim (Biocore Ultra , CZ)
Plech (pohádky z plechu a kapradí, CZ)
Slater (Tribal reVision, CZ)
Kerray, Alien Delon, On von onoff (Out of Disorder, CZ), Jarin, Transformer (Yupisashi/CZ)

ChillOut :
ANHEDONIA live (click )
FATCAT & AMBIENTIUM live
GEM REFLECTION live
MYTHEMATICA live (click )
SouSedi live (click )
SHIVANAM live (Shivatrance crew Brno)
GAVRILA, Psyrix+Extazyk, Peky, Psyla+Andy, InkFlo, H20, Stanzim, Zka4t+Ffloex, Rachetik, Chanzzee (Sequoia.cz)
Halluciano Pavarotti & Acido Domingo classics

VideoTrip : PerpleX retroset, MIMO TV (000333, pan Archi_tech), Nomm (Phase), Kashmir, Koza, Siggy, atd...

DecoArt :
Cosmic Walkers (D), Výtvarný kroužek čtvereček (CZ), CyboFunk, Bio gadget crew, atd...

Vzpupné: 300 Kč/den, 400 Kč/celý víkend

==> více viz http://bio.psytrance.cz nebo www.psytrance.cz

trailer

english info / -- fotky z loňska např. ZDE


-----------------------------------------
Bývaly doby starého dobrého goa a hudby přelomu milénia tím pravým psychedelickým povyražením, ze kterého zůstaly jen nekriticky opěvované vzpomínky, nebo díky nevyčerpatelným možnostem nejnovější techniky zažíváme skutečný vrchol vývoje psytrancové tvorby právě dnes ?
Na tuto záludnou otázku může být při troše štěstí příjemně nesnadné nalézt odpověď právě na letošním biofestivalu... Páteční noc a sobotní dopoledne bude totiž zasvěceno výhradně nostalgickému retrostylu komponovanému ze skladeb vzniklých v rozmezí let 1990-2003 a mnohdy reprodukovatelných pouze z vinylů či DATek. Krom goaprofesora GAVRILY potěší ucho zkušeného paleontologa snad i mimořádné vystoupení pana Cymoona, nehrajícího kapitána zakonzervovaného uskupení SonicDistortion:)
Sobotní noc a nedělní den naopak prostoupí přehlídka toho nejnovějšího, co by se dalo nazvat psychedelickou taneční hudbou. Královskou korunu tomuto záměru jistě nasadí makedonský tandem ATRIOHM / Encephalopaticys, který dnes patří bezpochyby k té nejužší světové špičce. Jejich společné album z letošního dubna pod výmluvným názvem UKALEN budiž toho radostným příslibem.
Neopomenuto zůstane i letos velké chilloutové šapito, ve kterém dáme přednost hlavně originální tvorbě a pohádkově laděným audiovizuálním počinům. Na sobotní podvečer se chystá mj. živý koncert v duchu tradičních indických rág v podání ekšpertů z brněnského souboru SHIVANAM (zpěff, tabla, harmonium, a jiné vypečené instrumenty). O fireshow se opět postará TripoFuego a všeliké kejkle ve dne i v noci předvedou ShaktiShanti a jejich průběžně vznikající deriváty. Velmi slibny je i planovany akusticky koncert pro klasickou kytaru a violoncello v podani ceske experiMentalni kapelky SouSedi.
Stejně jako loni bude možnost využít služeb lektvarového doupěte, samostatným kulturním životem doutnající jurty od Šivatranďáků (YourTeaRoom) a velké čajovny s nabídkou iracionální kuchyně a řadou zajímavých masáží, jejichž účinek umožní kompenzovat např. nově zřízený bárek s exotickými koktejly. V provozu bude i samostatný stan „BioNebiograf“ s nepřetržitým pásmem pohádek pro děti i pro dostbdělé. Vzhledem ke stále se množícím případům množení je i letos na sobotní den připravena BioBaby zone a pohádková cesta po okolí pro již samostatně se pohybující ratolesti.

V areálu je tradičně kvalitní technické i sociální zázemí (teplé sprchy, tryskající voda), necelý kilometr po proudu potoka pak lesní koupaliště s vlastní hospůdkou..
Letos je nepsanou podmínkou pronájmu chatek naše splněné přání, aby si každý svoji chatku dle vlastní fantazie náležitě vyzdobil (a k tomu se z domova krátkou prodlužkou a osvětlovací technikou případně vybavil), takže nedílnou součástí konceptu dekorací je i nepředvídatelná podoba chatkové aleje neomezující se zdaleka jen na vyzdvižení příbytků na improvizované muří nožky)... Dětská porota v čele s mistrem Stromařem během sobotního odpoledne originalitu výzdob náležitě ohodnotí. Nejnápaditější osádku čeká kyseloučká odměna. Chatky jsou sice už všechny rozebrány, ale po 21h v pátek se občas objeví nějaké promlčené. K disposici bude každopádně i podkrovní nekuřácký sleepout s ambientní hudbou a decentním osvětlením (curry matky vlastní).

Na Tišinu se letos dostanete samozřejmě „cestou necestou“, pak mírně z kopce a dál rovnou za nosem... bezpečnější navigaci hledejte pak např. zde.
Vzhledem k omezenému parkovacímu prostoru v areálu tábořiště prosíme o co nejekonomičtější využití míst v každém z vpuštěných aut, abychom nemuseli při překročení kapacity uzavírat vjezd na lesní cestu už na úrovni odbočky z asfaltky a zbytečně tím blokovat provoz našeho malachitového kočáru pro účely potupné kyvadlové dopravy od šraněk na Tišinu. Západ slunce je zhruba v 19:30 a východ ve 4:05:)

-----------------------------------------
Za dýmem hustým tak, že by se dal krájet, a dost možná ještě dál, je rybníček Ožeháček. Ve dne je docela obyčejný, ale sotva na něj sedne černočerná tma, začnou se v okolí dít podivuhodné věci. Nejdřív to v potoce zažbluňká, pod jícnem zakuňká, v zesíku hrkne, v repráku lupne a teprve potom se objeví tanečníček... Je to týpek neposeda, zvědavý jako opička a tak se už nedočkavě rozhlíží, až se na podiu objeví první hvězdy...

Let us help to welcome some friendly Alien Species and cerebrate together the International BioNebiodiversity Day:)
Check out this ATRIOHM - Beyond rituals MIMO TV video

PERPLEX
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PERPLEX --- 14:51:36 1.6.2009
Takže na nástěnce psy a goa klubu už jede anketa k Biochatkám, tak můžete do neděle vesele hlasovat,
anketa je tu [ Psychedelic trance & techno ]
startovní pole vyskládáno na http://bio.mimo.cz/bionebio/chatky.html
MILIS --- 14:16:43 29.5.2009
80_PSU: to potesi !!
MASOO --- 22:40:06 27.5.2009
JUNGLEBOY: super foto!
ELS --- 20:49:28 26.5.2009
RESOLUT: Super! Jen bych je tedy asi trochu probrala, ehm :P
80_PSU --- 13:16:24 26.5.2009
Vyrazil jsem poprvý na PT - hlavně kvůli chilloutu a nutno uznat, že na mojí straně zavládo všeobecný nadšení!! Klobouk dolu..
THX_1138 --- 23:40:42 25.5.2009
Na bouřkový chatičce se podílel RAMON23...
Ještě jsem objevil hezkou galerii, snad se majitel nebude zlobit:
http://kejka-korka.rajce.idnes.cz/Bio-Nebio/#album

BRENDY --- 23:35:56 25.5.2009
ta s bouřkou taky svítila. A blikala strobáčem. Čí byla nevím, ale ta fregata vedle byla Atomixe..
WILDENBURY_SQ --- 23:10:08 25.5.2009
A ci byla chaticka prevlecena za bouřku? :) Ja to mam popleteny, to nebyla ta svíticí, ne?
JUNGLEBOY --- 23:03:51 25.5.2009
fotky a video
http://jungito.ic.cz/
BRENDY --- 23:02:29 25.5.2009
ELS --- 20:43:51 25.5.2009
ALEF: Luxus! :)
MONOMO --- 20:34:38 25.5.2009
No, to je božííííííí....škoda že už nám na druhý den nesvítila...No, a kdo teda nakonec vyhrál???nějaké kyselosti prý,bo co????
PSYLA --- 19:40:21 25.5.2009
RESOLUT: krasna!
RESOLUT --- 19:23:36 25.5.2009
huraaa, nase chajda je slavna :))
http://www.hypno.cz/bio220509/agb.html
MARTINAA --- 18:22:15 25.5.2009
bylo to vazne pohadkove) co se tyce chatek, tak me nejvic zaujala ta s rudou zari uvnitr spoustou koure a vodou, to byla dobra haluz!)
ALEF --- 15:15:40 25.5.2009
par fotek z bia jsem dal taky na http://www.hypno.cz :)
NGANASAN --- 13:08:17 25.5.2009
Moc líbilo mně i dcerce. Nakonec mne dost mrzelo, že jsme na to měli jen sobotní večer a noc. Příště určitě celý víkend!