Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

21 uživatelů půjde

hledání


Oficiální zahájení Lunchmeat Festivalu 2016 v Klášteru sv. Anežky české. A/V kompozice představí fyzické vlastnosti zvuku, laserů a obřího zrcadla.

* Oficiální zahájení Lunchmeat Festivalu 2016
* Národní galerie v Praze – Klášter sv. Anežky české
* A/V kompozice představí fyzické vlastnosti zvuku, laserů a jednoho obřího zrcadla
* Tato show je součástí poslední tour tohoto projektu
* Přilehlé zahrady budou otevřeny již od 12.00

The Well je nová performance vizuálního umělce Emmanuela Biarda (znáte z Lunchmeat festivalu 2014, kdy vytvořil stage design pro vystoupení Evian Christa) a elektronického hudebníka Korelesse (vystoupil na témže ročníku festivalu se svým live vystoupením), která vznikla pod taktovkou novomediálního festivalu FutureEverything. Toto ambiciózní dílo chytře spojuje Korelessovy skladby a světelné struktury s laserovým zrcadlem ze speciálního odrazivého materiálu Mylar, které nadesignoval Biard. Představení stírá hranice mezi hudebním aktem, světelnou performance a technologickým inženýringem – vše v reálnem čase interaguje s elektronickými procesy hudebně i vizuálně. Toto dílo zkoumá možnosti jak optické a sluchové ústrojí člověka vnímá průniky analogových, digitálních, ogranických a mechanických procesů.

Součástí openingu bude také outdoorová stage, kde se od 12.00 představí Trevor Linde v novém livesetu, Citty modular live, Layup se setem "Tanz Der Vampire: Pioniere of Elektronische musik", Subject Lost a jeho konceptuální dj set, Duna showcase s Dash, KinA & Synaptikem a Radio Wave selectors Mary C & Jiří Špičák & Adina.

Vstupenka na tuto akci zahrnuje v den akce vstup zdarma do stálé expozice Národní galerie v Praze Středověké umění v Čechách a střední Evropa 1200-1550.

Lístky:
100 Kč na místě pouze pro Outdoor stage
350 Kč přes GoOut.cz
450 Kč na místě

Akce se koná ve spolupráci s Národní galerie v Praze, podpořeno Excelent.

Lunchmeat.cz
Facebook event

JIMMI15
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JIMMI15 --- 16:18:12 23.9.2016
ONDRAASOVKA --- 13:11:35 22.9.2016
↔︎↔︎↔︎ Kostel sv. Salvátora / Church of St. Salvator ↔︎↔︎↔︎
19.00 Abu (Bass Trap, Radio 1)
20.00 Koreless & Emmanuel Biard present The Well


↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎ Zahrada / Garden stage ↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎
12.00 Jiří Špičák & Adina So (Radio Wave)
13.30 Mary Čtvery (Radio Wave) conceptual sampled collage "From the garden to the primeval forest"
15.00 Subject Lost / Petr Adamec conceptual dj set
16.30 Citty modular liveset
17.30 LAYUP special "Tanz Der Vampire: Pioniere of Elektronische musik" dj set
19.00 Trevor Linde new liveset premiere
20.00 DUNA convent showcase w/ Dash, KinA & Synaptik


↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎ Ambit stage ↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎↔︎
19.00 Roj live A/V

VEX --- 9:18:18 22.9.2016
V kolik začíná indoor?
JIMMI15 --- 9:59:58 20.9.2016
Koreless

Koreless (vlastním jménem Lewis Roberts) sice pochází z Glasgow, ale s tamní scénou beatových maximalistů (jako je Hudson Mohawke, Rustie a další) toho má pramálo společného. Už od počátků se jeho tvorba vine spíše umírněnější perkusivní cestou upomínající na Four Tetovy zvonkohry, melancholii Jamieho XX či raných Mount Kimbie nebo na sametové R&B/house crossovery Jacquese Greena. S tím se Koreless také s oblibou vzájemně remixuje - a na jeho značce Vase také stačil zadělat na singl ještě předtím, než přesídlil na label Young Turks. Zde vydal v pravém slova smyslu nádherné EP Yugen, které rozhodně nezapadá do žádných klubových mustrů současnosti - a dokazuje tak, že od talentovaného mladíka, jehož hudbu si velmi oblíbil třeba i moderátor a lovec nových zvuků Gilles Peterson, máme do budoucna čekat velké věci.

Emmanuel Biard

Tohoto light designéra a vizualistu musí znát každý milovník britské klubové kultury (i fanoušek Lunchmeatu, který jej mohl vidět na našem festivalu v roce 2014 společně s Evian Christem). Jako VJ spolupracuje například s manchesterským labelem Hoya:Hoya, spolupracoval i s miláčkem labelu Lunchmeat – Alfredem Darlingtonem, kterého každý zná pod pseudonymem Daedelus. Právě s jeho přičiněním v roce 2012 naprojektoval kinetickou zrcadlovou instalaci Archimedes, která tehdy nadchla publikum v pražské Meetfactory. Mimo tuto robotickou konstrukci zmiňme z jeho tvorby i obří instalaci The Hall nebo kinetický zrcadlový objekt The Testudo. Emmanuel rád kooperuje s hudebníky, kteří pracují s určitou dávkou teatrality. Světlo, zrcadlo, kouř, pohyb. Své vizuální instalace rozhýbává spolu s rytmickými beaty tak, jak velí momentální klubová atmosféra.