Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

49 uživatelů půjde

hledání


http://www.kulturajinak.com/

"Existuje nepřeberné množství způsobů, jak podpořit dobrou věc, jejíž součástí se můžete stát i vy."

Motto: "Existuje nepřeberné množství způsobů, jak podpořit dobrou věc, jejíž součástí se můžete stát i vy."

Neděle jinak bude dnem, při kterém se budeme snažit odbourat bariéry mezi širokou veřejností a lidmi ohroženými nejrůznějšími závislostmi, psychickými problémy nebo tělesně i mentálně postiženými. Každý bez jakékoliv výjimky či omezení, zde dostane příležitost podílet se na bohatém a rozhodně různorodém programu dne. Tento projekt navazuje na loňský ročník Neděle jinak, která se konala 9. 3. 2008 také v Hale C. Na této akci se představilo pět vybraných chráněných dílen a společně se svými klienty naučili návštěvníky mnoha různým řemeslným technikám, kterými se dlouhodobě v dílnách zabývají. Letos uvedeme trochu obměněnou variantu a k dílnám přizveme i vybrané neziskové organizace, které se také soustředí na důležité problémy naší společnosti.

Hlavním prvkem bude opět představení aktivit chráněných dílen a neziskových organizací formou informačních, prodejních stánků a jednotlivé organizace si pro vás také připraví nejrůznější workshopy nebo hry. Dostanete tak příležitost zakoupit si zajímavé výrobky, ale i na vlastní kůži zkusit řemeslnou práci společně s klienty dílen. Takže přijďte s námi objevit pro mnohé Naprosto Neprobádanou Oblast – Nestátních Neziskových Organizací.

Hala C se pro vás opět změní na jeden den v netradiční tržiště spojené s mnoha instruktážemi vyráběných produktů. Workshopy budou pestré např. sítotisk na oblečení, vazba knih, tvorba mozaik, vyvolávání fotogramu a mnohem víc. K dostáni také bude nejenom originální móda, bytové doplňky, hračky, šperky, ale i další zajímavé kousky. Návštěvnicí zde budou mít možnost na jednom místě v jeden čas strávit Neděli trochu jinak - příjemné odpoledne s celou rodinou. Součástí bude i bohatý doprovodný program jako divadelní představení, Footbagová exhibice, pidikino a večer pak zahrají na živo kapely.

Program dne Neděle jinak:

13.00 start - příjezd dílen, příprava stánků

Uzavřený program pro klienty dílen po dobu přípravy stánků:
Výtvarně zaměřený workshop - vazba knih - bude pokračovat už v programu pro veřejnost

Otevřený program pro veřejnost:
15.00 - 18.00 - prohlídka stánků, projekce z „Ekofilm 2008", workshopy, které si připravily dílny a NNO
17.00 - 17.30 - Bohnická divadelní společnost zahraje LEONCE A LENA ...FRAGMENTY
17.30 - 19.00 - pokračování prohlídky stánků, projekce z Ekofilm 2008, workshopy, které si připravily dílny
19.00 - 19.05 - Footbag - Honza Weber a Vašek Klouda
19.30 - 20.30 - I. kapela – Discoballs / heavy skankin gang from Prague
21.00 - 22.00 - II. kapela - Pohřební kapela / world music-ska

* Po celou dobu akce bude zajištěn dětský koutek s vytvarnou dílničkou
* V době mimo divadelních vystoupeních a koncertů budou hrát hudba na dotvoření atmosféry.

Tato akce si klade za cíl prezentovat chráněné dílny a další vybrané neziskové organizace, zabývající se lidmi s různým druhem postižení nebo ohrožené závislostí. Obdobných organizací, které pomáhají sociálně slabším jedincům, se alespoň z jisté míry zařadit do normálního života je zejména v Praze několik. Kapacita nebo možnosti jsou však stále dost omezené a proto je jakkoliv další aktivita přiblížit a seznámit tyto lidi s veřejností více než potřebná. Naše občanské sdružení si tento fakt uvědomuje a nechce zůstat k tomuto problému lhostejné. Každý jedinec by měl dostat příležitost prezentovat svou kreativní stránku osobnosti a proto chceme pomoci lidem - zdravým i postiženým nalézt důvěru ve své vlastní tvořivé individualitě. Stejně tak si vážíme velkého přínosu práce lidí, kteří tyto organizace provozují.

Předběžný seznam chráněných dílen a neziskových organizací, které se zúčastní Neděle jinak:

Škola SPMP Modrý klíč – prodejní stánek se šperky, keramikou a dalšími výrobky, prezentace dílny formou fotografií a workshop výroby šperků, rytí a háčkování

Nezisková nestátní organizace poskytující sociální služby dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením. Organizace funguje od roku 1997 a byla vybudována na principech občanské společnosti z iniciativy rodičů dětí s těžkou formou mentálního a kombinovaného postižení.

Sdružení Sedm paprsků – informační a prodejní stánek s výrobky, prezentace fromou fotografií a workshop keramiky a vitráží
Občanské sdružení poskytující poradenskou, osvětovou, výchovně - vzdělávací a výzkumnou činnost zaměřenou na pomoc odstranění vnitřních i vnějších bariér ohrožených sociálních skupin, jako jsou např. osoby se zdravotním postižením, osoby pečující o osobu blízkou, pečující profese, národnostní menšiny, krajané v zahraničí, ženy, mládež ze sociálně slabých rodin, senioři a další skupiny, které jsou znevýhodněné v naší společnosti.

Drop ip

Nadace Drop In vznikla na sklonku roku 1991 v souvislosti se změnou společenského systému a tím možností zřídit systém komplexní prevence a péče o uživatele nelegálních drog a jejich rodinné příslušníky, který by co nejlépe vyhověl daným potřebám.

Studio Citadela – informační stánek a divadelní vystoupení

Studio Citadela je divadelní sdružení založené 1992, jehož hlavním cílem je navazování pozitivních kulturních kontaktů mezi postiženými tvůrci a veřejností. Sdružení sídlí a realizuje své projekty ve stejnojmenném studiu Citadela - kulturně sociálním centru v Praze 1.

Os Podbrdsko – charitativní prodejní stánek s diy výrobky s kočičí tématikou, sítotisk a výroba šperků

Občanské sdružení na ochranu zvířat podbrdsko se stará o ztracená, opuštěná a v minulosti týraná zvířata.

OS Hajnštejn – dětský koutek, výstavka a informační stánek

Obecným cílem sdružení není pořádání izolovaných akcí, nýbrž celoroční práce s víceméně stálým kolektivem, v němž jsou dveře otevřené, v němž se všichni učí spolu vycházet a vzájemně se respektovat, naslouchat přírodě a prožívat nevšední věci. Chtěli bychom dětem poskytnout jistotu přijetí, pozitivní zkušenost i vzor do budoucna, sdělit jim, že žít s lidmi a pro lidi je možné a dobré. Nejde nám tedy jen o zážitky nabité akce, ale o celoroční kontakt s dětmi, který udržujeme mimo akce prostřednictvím dopisování, e-mailu, webových stránek i osobních setkání. Důležitou součástí naší činnosti je i komunikace a spolupráce s rodiči dětí a vzájemná spolupráce s dětským psychologem.

Mi-Ju - úžasná muchomůrka, kterou si můžete pamatovat s Trade show opět zavítá do Haly C

Workshop z dílny mi-ju si připraví Katka, která by byla nejradši, kdyby mohla tvořit pouze z věcí odložených, použitých, odhozených a tím pádem recyklovat. Jelikož to vždy nejde, přidává se tedy do skupiny nadšenců pro “trvale udržitelnou” módu, která je v našich zemích teprve batoletem, ne-li novorozencem. Jenom tedy doufá, že se odvětví této módy bude dobudoucna rozvíjet a take věří, že se v našich zemích bude více zájmu soustřeďovat na recyklované výrobky, ať už se jedná o dekorace,umělecká díla nebo tvorbu jen tak pro radost.

Kultura jinak – organizátor akce si pro tuto příležitost také připraví zajímavý workshop tvorby mozaik

Činnost sdružení Kultura jinak se soustředí na obyčejné, kreativní lidi, kteří za sebou nemají zázemí uměleckých škol nebo nedisponují prostředky na financování vlastních projektů, ale přesto v sobě skrývají schopnosti, talent či potřebu se umělecky vyjadřovat. Naším hlavním zaměřením je podpora kulturního života a umění, především na území hlavního města Prahy.Prosazujeme názor, že provozování kultury už není záležitostí pouze profesionálních umělců, ale tvůrčí svoboda by měla být poskytnuta každému, kdo tvořit chce a kdo chce rozvíjet kreativní stránku své osobnosti.

TWILIGHTZONE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TWILIGHTZONE --- 15:41:02 15.4.2009
update - anotace k filmum z Ekofilmu 2008

Plastic People
Režie: / Director: Pavel Koutský // Země původu / Česká republika / Czech Republic
Kreslený film o plastické chirurgii, o poměru mezi jedinečností a umělou krásou.

Ve jménu růží
Režie / Director: Thierry Berrod // Země původu / Country of origin: Francie / France
Během svého života dokáže jediný člověk vyprodukovat až 6 tun výkalů. I když je toto téma důležité, zůstává tabu. Pro ty z vás s jemnější povahou budeme místo velké strany, fekálií, bobků, hoven, sraček, výkalů, kakání a hovínek používat voňavější šifru: růži. Budeme se zabývat naším největším tabu a zkoumat „růže” detailněji než kdy předtím. Budeme je trhat jeden okvětní lístek po druhém. Podíváme se na medicínu - proč jsou naše květy dne zásadní pro naši fyziologii. Na historii - co nám říkají o našem původu. A technologii - jak se tyto voňavé malé kvítky dají použít jako zdroj energie, dokonce jako potrava. Naše fascinace tímto kvítkem dokonce vedla alchymisty a umělce k jeho přetavování ve zlato a k vytváření strojů, které vytvářejí umělé verze našich květinových přátel. Tak pojďte s námi na růžemi vystlanou cestu odhalení…
Příroda Tech - Program 1: Zázrak pohybu
Režie / Director: Alfred Wendl, Steve Nicholls
Země původu / Country of origin: Rakousko / Austria
Většina zvířat, a dokonce i několik rostlin, se hýbe. Plavou, chodí, běhají nebo létají mnoha různými způsoby. V tomto pořadu se podíváme na to, jak projektanti letadel, aut a robotů hledají inspiraci v přírodě. Ale biomimetika není jen o kopírování přírody, jde v ní o pochopení principů stojících za úspěchem přírody a o jejich aplikaci novými a překvapujícími způsoby. Takže zkoumání světa aut a letadel nám poskytuje nový pohled i na přírodu. V tomto pořadu zjistíme, proč žraloci plavou tak rychle, jak dokáží mouchy a gekoni šplhat po hladkém skle a jak mohou supi pomoci nové generaci letadel. Podíváme se i na robotické šváby, kteří vypadají jako ze science-fi ction, ale možná to jsou předchůdci nejnovějších terénních vozidel.
Zajatci bílého boha
Režie: Steve Lichtag
Země původu: Česká republika
Domorodý laoský kmen Akha žijící na území zlatého trojúhelníku se stává absurd ní obětí rozvojových programů západních civilizací. Mladý český badatel se snaží složitou problematiku pochopit a uskutečňuje v oblasti dlouhodobý terénní výzkum. Postupem času se s vesničany natolik sblíží, že ho přijímají mezi sebe. Čím více však do problematiky mezinárodní pomoci proniká, stává se pro některé rozvojové a misijní organizace na území Thajska a Laosu nežádoucím. Za dramatických okolností je donucen tuto oblast opustit. Ve filmu přináší otřesná svědectví o praktikách i obětech západní „pomoci”.
TWILIGHTZONE --- 20:54:49 14.4.2009
Tak letacek je tu, pokud ho mate kam dat tak moc prosime o podporu, predem dekujem :)