Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Mezinárodní festival současného tanečního a pohybového divadla představí vize umělců nejen z ČR, ale i z dalších zemí střední,východní a jižní Evropy.

Čtvrt století od pádu Železné opony prochází společnost východního pásu Evropy znovu prudkými proměnami vlastní identity. Letošní ročník festivalu současného tanečního a pohybového divadla BAZAAR, jenž tematizuje právě „identitu v pohybu“, se koná od 18. do 20. března 2016. Během tří intenzivních dní představí své vize umělci z ČR a dalších zemí střední, jižní a východní Evropy. Těšit se můžete na exkluzivní večerní představení hostujících souborů, workshop, diskuse, neformální setkání i party.

BAZAAR je pro svůj formát jediným tzv. „development festivalem“ v regionu. Jeho vrcholem bude Saturday Bazaar, na němž v krátkých ukázkách představí připravovaná představení šestice tvůrců z Prahy, Bukurešti, Tuly, Varšavy, Žiliny a Budapešti.

Speciálními hosty festivalu se stali rakouská tanečnice Silke Grabinger, která mimo jiné spolupracovala s Cirque du Soleil, radikální polský divadelník Wojtek Ziemilski, výrazná tvář české scénické alternativy Halka Třešňáková či oceňovaný slovenský tanečník Jaro Viňarský.

Součástí festivalu je také čtyřdenní workshop (17. - 20. 3.) určený umělcům z různých oblastí - hudebníkům, performerům, spisovatelům, vizuálním i multimediálním umělcům a dalším. Cílem laboratoře je najít a prozkoumat nové způsoby dialogu mezi různými médii a jejich využití.

Festival se odehraje v prostorách divadla ALFRED VE DVOŘE, které je jeho hlavním pořadatelem, v divadle PONEC a ve Studiu ALTA.

Více na wwww.alfredvedvore.cz/cs/bazaar

BAZAAAR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.