Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


O FESTIVALU

Zhruba před deseti lety se ve světě vzedmula mohutná vlna kapel, které opět začaly vnímat psychedelii jako hlavní tvůrčí směr, ne pouhý ozvláštňující prvek. Mimikry změněného stavu vědomí se tak znovu staly středem zájmu. A tato vlna se blíží svému vrcholu až nyní.

V Čechách přesto ještě nedávno žádná taková kapela nebyla. Naštěstí se blýská na lepší časy. V Praze se za poslední dva roky zformovalo hned několik kapel, které mají ambici dát české psychedelii směr. Cílem pražského Psychfestu je představit čtyři nejzajímavější počiny na jednom místě.

A protože vizuálno je v psychedelii stejně důležité jako hudba, nebude na místě chybět ani pořádná porce projekcí.Showcase české psychedelické scény s bonusem.

— - — - — - —

WHITE HILLS
Newyorští pionýři současné psychedelie do Prahy přivezou léty vybroušenou koncertní nálož plnou krautrockové repetitivnosti, spacerockového vazbení a ambientního plochaření. Dave W., zakladatel a ústřední postava kapely, syntetizuje už deset let ze všech myslitelných žánrů jedinečný zvuk plný melancholie a dystopického futurismu. Ten si oblíbil i uznávaný režisér Jim Jarmusch a to tak moc, že White Hills obsadil do svého filmu Přežijí jen milenci.

Please The Trees
Žánrově těžko uchopitelná a neustále se proměňující stálice české nezávislé scény, která je pověstná strhujícími koncerty a vždy přítomným environmentálním poselstvím. Loni vydali kritiky i fanoušky kladně přijaté album Carp, na kterém představili nový syrovější zvuk. Desku natočili při turné po USA a její mastering měla na starost Heba Kadry, která spolupracovala také s White Hills.

The Madhouse Express
Mladá pražská čtveřice, která se dá bez větší nadsázky označit za tahouny současné české psychedelie. Po krátké pubertě v podobě ohulených kytar, dunivé basy a řízných bicí se kapela posunula k sofistikovanějšímu zvuku. Ne že by začali hrát utahaný cajdáky. Spíš se pozvolna odpoutávají od šedesátkových kořenů a směřují k současnější poloze psychedelie. Nářez to je ale pořád.

Frank Bigsby & His Satanic Majesty
Nejčerstvější přírůstek české scény, který úspěšně balancuje na pomezí garáže a psychedelie. Jakub Kaifosz, šéfredaktor českého Vice, má jasno: „Spása, kterou jsme potřebovali.“ Zatímco první songy stavěly především na garáži, nový koncertní materiál už mnohem více inklinuje k čisté psychedelii. Původně one-man projekt se na Psychfestu představí v relativně čerstvé kapelní sestavě.

Ghost River
Skupina, kterou zatím vidělo naživo jen pár fajnšmekrů. Takže pražské vystoupení bude spíš takové zjevení – plné krautrockových rytmů a spacerockových pazvuků. A také zmáknuté projekce, protože vizuálno tvoří neoddělitelnou součást jejich vystoupení.

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip
Nadějná pražská sebranka a asi jedna z nejautentičtějších kapel co do šedesátkovosti hudby. Dlouhé songy, převážně instrumentální, kvílivá kytara, echa, flétna… prostě je tam všechno. Když ještě přičtete masky, které nosí na koncertech, klube se z toho přenosný stroj času. Nebo bad trip?

— - — - — - —

Událost na Facebooku

www.psychfest.cz

https://www.youtube.com/watch?v=kHnwyjG1_t0

— - — - — - —

Předprodej (GoOut.cz): 220 Kč
Na místě: 250 Kč

— - — - — - —

Pořádají Psychedelic.cz, River Promotions a Elephish Records.

LITTLE_FARMER
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.