Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


Třetí vydání electroindustriálního dýchánku Carpe diem night bude opět výroční a tentokrát bude zahaleno do idm ambientního hávu. Vrací se do románské komnaty žižkovského klubu Fatal.

Slovenský idm ambientní projekt ISH vydal dvě výtečná alba Inward Grip a Resonance Level na renomovaném slovenském labelu Aliens Production a do Prahy se vrací po skvělém vystoupení na festivalu Electrosmog před dvěma lety. Nabízí posluchačům hutný sound, hypnotické ambientní krajiny proložené krystalickým bloky výživné elektroniky a je doprovázený strhujícím vizuálem. Přijíždí s brusu novým setem, který měl premiéru v únoru na vystoupení v Bratislavě.

Pražský noisebient, field recordings projekt Instinct Primal je s vystoupeními v našich luzích a hájích velmi skromný, proto každá příležitost k vidění je ojedinělá a vzácná. Vousatého chlapíka s chlupatým mikrofonem mohou lidé potkávat téměř všude. Např. v myčce na auta , opuštěné vodní nádrži v Bratislavě, na louce, v kolektorech pod Prahou a jejím letištěm nebo třeba v drážďanském vojenském muzeu. Z těchto míst nasnímané zvuky pak tento umělec ve svém studiu dotváří do svých originálních zvukových fresek. A slaví s nimi úspěch po celé Evropě, což dokazuje úspěšné vystoupení v Berlíně, tour po Rusku a třeba letos v květnu ho mohou, již podruhé, slyšet posluchači z Londýna. Nejen Prahu učaroval svým vystoupením s japonskými noisovými samuraji Contagious Orgasm. Jeho tvorba je specifická precizní, až patologickou prací se zvukem, což dokazují tři výborná vydaná alba, remixy pro Wumpscut, Xabec a úspěšný je i s masteringem. Zvukový mág je také vlastníkem microlabelu Nova Alternativa, kde v současnosti vychází jeho split s další japonskou noise legendou Hiroshim Hasegawou (Astro) jako Noisebient. Můžeme se jen těšit, jakou zvukovou tvář nám tento rozmanitý projekt nabídne.

Z Německa do Prahy míří momentálně jeden z nejlepších, jakého může idm ambient scéna ve světě nabídnout. Dirk Geiger zaujal již albem Dondukov 15, kde originálním způsobem zkombinoval field recordings s idm strukturami a sklidil s ním zasloužený úspěch. Ihned po něm sáhnul renomovaný inovativní chicagský label Tympanik Audio, kde se etabloval rovněž idm, field recordings, avšak již hloubavějším a zvukově vybroušeným klenotem, albem s názvem Autumn Fields. A label už ho nepustil, následovala další alba, mezi kterými si odskočil k německému Ant-Zenu na spolupráci s výše zmíněnými Contagious Orgasm na společném albu Fallen Empires. Jeho zatím poslední album Connected Worlds je opět zvukovým zážitkem a je specifické proudy impresí, které se protínají v ponurých atmosférách. Dirk je také vlastníkem idm industrial music labelu Raumklang Music.

Na afterparty k tanci zavelí dva ostřílení borci. Dj Fakír, který v devadesátých letech střídavě pobýval mezi Berlínem a Prahou a nasál tak to nejlepší, co tehdejší scéna mohla nabídnout a Dj Ron, jež úspěšně implantuje do svých setů idm a progresivnější elektroniku a namíchají tak e.b.m./gothic/idm koktejl pro všechny tancechtivé posluchače.

http://www.dirkgeiger.com/
http://instinctprimal.com/
http://www.czscene.cz/ish
http://www.czscene.cz/fakir
http://www.czscene.cz/ron
http://www.fatalclub.cz/

Vstup 200,- Kč

RADEK69
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RADEK69 --- 11:00:02 12.9.2016
EDITHICIE --- 10:28:56 2.9.2016
RADEK69 --- 9:24:16 22.8.2016
Carpe Diem Night vol III. teaser
https://www.youtube.com/watch?v=oCArjzxuOcs