Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Vezměte deathrock, temný kabaret, voodoo, příběhy o vraždách, minimalistickou elektroniku, nasurflé kytary, ženský zpěv...

Vezměte deathrock, temný kabaret, voodoo, příběhy o vraždách, minimalistickou elektroniku, nasurflé kytary, ženský zpěv... a máte hrubou představu, co vás 4. března čeká v Basement Baru.

Unikátní pojetí "deathrockového kabaretu" se začalo klubat na svět už před více deseti letech v ansámblu Katzenjammer Kabarett. Ten se už od vydání své eponymní prvotiny roku 2006 zařadil mezi kapely, které ze záplavy nových formací žánrově tak nějak vyčnívaly. Bylo to hlavně díky neotřelé kombinaci ozvuků deathrocku a temného kabaretu, která Katzenjammer Kabarett vydobyla zejména v deathrockových kruzích velmi dobré renomé.

Rok po pohřbu Katzenjammer Kabarett se hlavní pachatelé (pánové Klishee a Mr. Guillotine) vrátili na scénu obohaceni o nový hlas – charismatickou zpěvačku Vik B. Z Katzenjammer Kabarett zbyl Katzkab, což ovšem neznačí žánrové osekání tvorby. Je to přesně naopak – současná inkarnace jde v míchání žánrů ještě dál než předtím. To dokázala na vydařené debutové řadovce „Objet N°1“ (recenzi najdete tady), kterou vydal sám americký label Project Records, a dokazuje i na současných singlech.

Jak tato nakažlivá hudební směs, vedená charismatickou Vik B, odívanou do vlastních makabrózních módních kreací, funguje naživo? To se vůbec poprvé v ČR můžete dozvědět na vlastní oči i uši v pátek 4. března v Basement Baru. Stay voodoo!

A aby toho nebylo málo, budou mít KatzKab speciálního hosta. Dlouhá, předlouhá léta totiž naší domovinu nenavštívila deathrocková veličina The Last Days of Jesus. Kapela, která platí za jedno z nejzajímavějších evropských uskupení žánru, poslední dobou koncerty šetřila. A když už se někde objevila, bylo to většinou na některém z velkých zahraničních gotických festivalů jako Wave Gotik Treffen (kde hráli před Cinema Strange a The Damned) nebo polský Return to The Batcave. Čechy však pánové už několik let míjeli.

Našlápnutý set slovenských bratrů nám ale pochopitelně začal chybět, a tak jsme zkusili, jestli by na jeden večer vyměnili kobky studia za příšeří pražského klubu Basement. A máme velikou radost, že se to povedlo a můžeme tedy hrdě ohlásit, že společnost francouzským deathrock/voodoo kabaretiérům KatzKab budou v rámci Batsave 4. března dělat právě The Last Days Of Jesus.

A navíc tu budeme mít šanci ochutnat i zbrusu nové skladby z chystané desky "The Last Circus", která vyjde letos v létě. Nebudeme lhát – fakt se těšíme!

Předprodej dělat nebudeme, lístky seženete na místě za 290,- Kč. Deathrocku zdar!

SAMGARR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.