Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Chceme postavit na hlavu zaběhnuté principy hudebního showbusinessu - outsideři hvězdami, špičkoví umělci z okrajů hudebního spektra!

pomozte nám zrealizovat náš festival na crowdfundingové kampani:
https://www.startovac.cz/projekty/bizzare-highlights/starteri/


Upoutávka:
https://www.youtube.com/watch?v=DcXCSOS73bE&feature=youtu.be

Festival Bizzare Highlights chce ukázat širokému publiku umělce, kteří jsou z vlastní podstaty za okrajem zájmu běžného posluchače i médií. Chce nabídnout program nezávislý na komerční sféře, stylových škatulkách a z nich vyplývající předvídatelnosti, či popovém potenciálu. Chce nabídnout nečekané. Podtitul Bizzare Highlights je “festival divných kapel”, co bod programu, to překvapení, jiný svět, jiná poetika, jiné sdělení.

Datum i místo bylo vybráno se snahou o přirozenou bizarnost, aby vše koncepčně korespondovalo, akce se uskuteční na přestupný rok 29.2.2016 v brněnském klubu Melodka. Přestupné datum vychází na pondělí, vezměte si v úterý dovolenou!

LINE UP:

19:00 - Tony Zaváněl
20:00 - Předkožky
21:30 - Akné auf der Stirn
23:00 - Havárna
00:30 - MC Kakat & B-Box Polucajt (after party)


Tony Zaváněl - osamělý písničkář, záhadná bytost s vadou řeči žijící někde ve svém tajném koutku, snad z invalidního důchodu, snad ze sociálních přispěvků, ale již po prvním poslechu samorostlý, těžko začlenitelný do každodenního systému povinností a starostí. Se svojí omlácenou kytarou a nahrávátkem v telefonu neúnavně těžící z minima maximum, s důkladností, v rámci které pomalu z každého “lajku” na sociální síti přirozeně vzejde silné přátelství na celý život. V rámci Bizzare Highlights vystoupí exkluzivně spolu s Jardou Zimorádem, lokálně (zne)uznávaným básníkem, vzpěračem a milovníkem Malého prince.Předkožky - kapela s ryze uměleckou motivací. Někteří její členové intenzivně nasávají inspirační zdroje kde se dá a uplatňují své hudební vzdělání, jiní nikdy žádnou hudbu ani neposlouchali, jsou tak jakýmikoliv hudebními vlivy zvenčí zcela nedotknutí. Vzájemně se perfektně doplňují při zhudebňování textů ať již etablovaných undergroundových básníků, či vlastních textových kompozic. Místo kytar varhany, místo bicích analogový groovebox, místo plytkého showmanství promyšlená a vyladěná pódiová prezentace.Akné Auf Der Stirn - německá kapela z hané, by se dala označit jako alternativní zábavová kapela s prvky kabaretu, sama pak svůj styl definuje jako untergrund. Bere si to nejlepší z tuzemské i světové hudební scény napříč žánry a ze známých písní tvoří svým svébytným přístupem písně neznámé. Vokální výkony se realizují v němčině. Pop, rock, disco, eurodance, jazz nebo grunge v aranžmá pro kytaru, violoncello, fingerdrums, dětský xylofon, hračky nebo ukulele. Kein limit. Snad jen jeden - kapela hraje striktně maximálně jeden koncert do roka, za rok 2015 neproběhl ani ten jeden, pro Bizzare Highlights je tak její vystoupení pro rok 2016 zcela exkluzivní.Havárna - legenda úzkého kruhu moravského undergroundu, bezmála 25 let na scéně stále svá, nikým příliš nežádaná, nikam se příliš nederoucí, nicméně po jednom setkání nezapomenutelná, pro některé nejhorší hudební i textový zážitek, pro jiné láska na celý život. Bizzare Highlights jdou kapele vstříc cestou lásky, mimo jiné i pro to, že jsou v ní osobně interesováni, a to potom jinak ani nejde.MC Kakat & B-Box Polucajt - Jediní přeživší umělci z tajemného Užbachacharánu. Potkali se z čisté Nutnosti. Nositelé nejvyššího státního vyznamenání "Bojovníci míru". Osmnáctinásobní nositelé užbachacharánské Zlaté hlasivky. Jejich zumbatantrická mise nyní přichází i k Vám. Duchovní zážitek. Mystické tance. Trans zaručen. Debilizace v ceně

TOMB
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.