Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Dubwise session / benefit event / info o chystaném social business projektu

Zveme vás na benefiční vydání pravidelné dubové akce „Energy of Dub“, která se již po druhé ponese v duchu keňského konceptu „harambee“.

Výraz „harambee“ lze do čestiny přeložit asi jako „táhnout za jeden provaz“. Když se v Keni řekne „harambee“, znamená to, že se sejde větší počet lidí za účelem společně se vidět, pokecat, popařit, ale zároveň – a to především – pomoci někomu, kdo je zrovna v trablu. Jednoduše vyfundraisovat cash pro kamaráda (či třeba celou jeho rodinu) a prostřednictvím výtěžku z komunitního setkání dostat někoho z nesnází. Prostě taková východoafrická komunitní verze sociálního pojištění. To nás inspirovalo - a snažíme se v tomto duchu získat prostředky na pokrytí školného pro 5 dětí z Keni.

Protože si myslíme, že rodiče dětí, na jejichž školné harambee děláme, mohou vydělat na školné samy prostřednictvím prodeje svých výrobků, chceme v budoucnu rozjet projekt, který jim toto umožní. Pokud vás zajímá více, přijďte!

Večerem Vás provedou DJS:
SATIWA (Prag:matics Crew)
MORAVANKA (Bashment bass foundation)
ABASSTA (Junglist Call / R2D2)

V rámci harambee bude možné přispět do kasičky, jejíž výtěžek bude věnován na školné. Rovněž bude možné zakoupit také šperky a doplňky z Keni. 50 % z benefičnío prodeje bude věnováno na sbírku. Nemůžete-li přijít, ale chcete-li získat informace a přispět k harambee, kontaktujte Tinku Zion Ites (na FB, nebo emailu booking@zionitesmusic.net).

Díky sérii akcí na přelomu roku 2014 a 2015 se nám podařilo sehnat prostředky na školné pro Ciddellu z Mombasy. Díky našim aktivitám z roku 2015 a 2016 (přísěvky jednotlivců, % z prodeje Makeda Arts, benefiční stánek na Marketi, benefice v klubu Cross) se nám povedlo získat prostředky na zaplacení prvního semestru školy pro Ciddellu. Ale dětí, které podporujeme, je nyní více. Zbývá ná ještě dosehnat prostředky na zaplacení školného pro 2 základoškolské děti a jednu středoškolačku. A hlavně dát dohromady tým lidí, který by společně s námi chtěli rozjet projekt, který umožní, aby se žádná další harabee nemusela dělat a rodiče dětí si na školné vydělávali prodejem svých výrobků. Na to však potřebujeme vás, jako aktivní členy týmu. V případě zájmu se neváhejte ozvat.

BULKA1
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUBPRINCESS --- 16:22:31 22.1.2016
Čas utekl hrozně rychle - a my se už zítra uvidíme v Husitské 23 na Energy of Dub - Harambee Edition #2.
Mise pro zítřejší večer:
1) Dovybrat zbývající část prostředků na školné a umožnit tak další školačce vrátit se zpět do školní lavice - než rozjedeme projektík, který zajistí rodinám možnost si na školné vydělat sami.
2) Dát dohromady alespoň 2 nadšence, kteří by se chtěli věnovat rozbíhání sociálního projektu. Cestou k prosperitě totiž není charita, ale rozvoj obchodních příležitostí.
Podrobnosti?
ad 1) O tom, co se nám již povedlo a dosavadních výsledcích, se dozvíte na tránce našeho předchozího eventu: https://www.facebook.com/events/1051350004916518/
Do školy šla zatím jen Cidela z Mombasy. Aby mohla ve strudiu střední školy pokračovat i Vivian, je třeba dovybrat ješte 3234 Kč (2. ročník SŠ). A aby se do školy mohli vrátit i Rita a Imma, je třeba dát dohromady 2903 Kč.
ad 2) Koho hledáme? Zodpovědné nadšence, kteří jsou stejně jako my přesvědčeni, že rozvojové země nepotřebují naše příspěvky na charitu, ale obchodní příležitosti. Umíte dělat webovky? Baví vás prodej a víte jak na něj? Jste mágem sociálních sítí? Máte v malíku fundraising či hoříte pro sociální podnikání? Ozvěte se!
BULKA1 --- 14:15:05 18.1.2016