Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


Milí přátelé,
ze srdce Vás zveme na oslavu zimního slunovratu, která se bude konat v sobotu na noutonickém mlejně u Okoře. Přijďte spojit naše modlitby a uctít tento posvátný čas :)

Potní chýše je posvátný léčivý rituál, který pomáhá získat lepší kontakt sami se sebou, svým nitrem, životním záměrem i svým tělem. Propojuje nás se živly, s teplem ohně, čistící vodou, silou země i lehkostí vzduchu. S plodivou silou matky země a tvořivou silou otce nebe.
Doba slunovratu je čas, kdy jsou noci dlouhé a my vyhlížíme zrození nového světla. Je to doba, kdy se obracíme sami k sobě, sami do sebe, abychom uzavřeli věci staré a připravili se na nové, aby vše na jaře s novou silou obživlo a pomáhalo nám na naší cestě.
Doba slunovratu je na konci adventní doby, která je přípravou a čekáním na porod, na zrození nového světla a naděje.

Celá akce začne v sobotu kolem 11 hodiny, kdy společně vyrazíme do lesa pro dřevo, abychom ho měli dost pro rozpálení kamenů. Na mlejně jsou teď většina obyvatel ženy, s dětmi nebo těhotné, proto budeme potřebovat, abyste se zapojili i vy, kteří se sauny zúčastníte. Pokud můžete, doražte prosím včas, společně to budeme mít raz dva :)

Potom společně připravíme oheň s kameny a kolem čtvrté hodiny ho zapálíme. Všichni, kteří budou chtít jít do sauny by měli být zapalování ohně přítomni, aby byli v kontaktu s celým rituálem.
Bude čas podpořit dědečka ohně bubnováním, zpěvem a tancem. Pokud máte hudební nástroje, vezměte je se sebou! :)

Za dvě nebo tři hodiny po zapálení může začít samotný obřad uvnitř chýše. Povede ho svým srdcem a intuicí Románo spolu s Týnkou.

Nakonec radost a veselí v mlejnici.
Jídlo a pití bude, přespání taky, ve vlastním spacáku.

Je dobré zdržet se den před a den po obřadu potní chýše alkoholu. Do chýše nemohou ženy, které menstruují a těhotné ženy, mají v to období svoji vlastní silnou medicínu.

Za účast v potní chýši Vás žádáme o příspěvek 300 Kč. Peníze využijeme na údržbu mlejna, aby tohle krásné místo mohlo i dál pro nás i pro vás dobře fungovat.

Těšíme se na vás! :)

NYA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NYA --- 3:07:10 18.12.2015
Sandy s Chlebníkem připravili dost dřeva pro chýši, tak není potřeba jezdit už k poledni. Bude stačit dorazit cca kolem čtvrté.

Pokud by se někdo chtěl zapojit do příprav - příprava ohně s kameny, pokrývání chýše dekami, vaření jídla nebo poskytování milé společnosti, tak může dorazit dřív :)