Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

12 uživatelů půjde

hledání


Speciální "Tříkrálové" vydání, v rámci nějž Vám naservírujeme porci dubových vibrací a navíc můžete přispět na školné dětí ze západoafrické Keni.

Večerem Vás provedou slečny, které hrají výhradně z vinylových desek:

******MORAVANKA (Bashment bass foundation)******
******JAYAH (Raggaultras Sound)******
******SATIWA (Prag:matics Crew)******

+ speciální HOST, kterého představíme již brzy.


ENERGY OF DUB je akce s již 4 letou tradicí, která vznikla jako komorní večer spojený s pozitivními dubovými vibracemi, které tento hudební žánr jednoznačně přináší. Postupně jsme začali tyto večery propojovat s různými aktivitami, jako jsou workshopy, přednášky, či benefice. Díky ENERGY OF DUB jsme tak v průběhu několika let podpořili různé cílové skupiny: od psích útulků, přes matky samoživitelky až po opuštěné děti.

V roce 2015 jsme ve spolupráci s prostorem Husitská 23 uspořádali první vydání letní OPEN AIR EDICE, která sklidila pozitivní ohlasy a to nás motivovalo zamířit i do světoznámého a po zvukové stránce velice dobře vybaveného klubu CROSS v Praze.

I toto vydání ENERGY OF DUB bude benefiční.
Navázali jsme spolupráci s iniciativou Harambee - Send Them Back to School, jejíž cílem je sesbírat finanční prostředky na školené několika dětí z Keni. Harambee je sbírkou dle stejnojmenného principu komunitní vzájemnosti, který je jedním ze základních pilířů keňské kultury. Nejde tedy o žádnou nově vznikající neziskovku, ale o snahu dát dohromady menší příspěvky a prostřednictvím nich nezištně pomoci těm, kdo zrovna pomoci potřebují - přesně dle principů harambee.

Komu chceme pomoci?
Čtyřem dětem ze 4 různých rodin: Cidela, Marcus, Rita a Zipporah.


Cidela nastupuje do druhého ročníku jedné ze středních škol v Mombase. Její matka je samoživitelka, úspěšně se zotavující po mrtvici, krom ní má ještě 2 syny, živí se rukodělnou výrobou šperků a doplňků.

Marcus nastupuje do první třídy, je jedním ze 4 dětí své HIV positivní matky, aktivistky v oblasti prevence HIV/AIDS. Marcus se díky antiretrovirotikům narodil zdravý. Jeho matka nyní žije již desátým rokem s HIV, většinu osvětové činnosti vykovává jako dobrovolnice.

Rita nastupuje do 4. třídy v Nakuru. Její matka má 2 děti, je samoživitelka, svého času bez práce, přivydělává si výrobou doplňků.

Zipporah je nejstarší dcerou ze 4 dětí Zippory a George, kteří žijí ve slumu Mukuru. Rodina se živí rukodělnými pracemi.

Naším krátkodobým cílem je zaplatit dětem školné na následující rok. Dlouhodobým cílem je vytvořit systém, který poskytne jejich rodičům, i rodičům dalších dětí, možnost na školné vydělat, Vaši podporu budeme potřebovat při naplňování obou cílů.

Bližší informace o dětech a jejich rodinách, včetně kopií dokumentů ze školy a našich plánech do budoucna, budou k dispozici na infostánku přímo na akci a také na infoschůzce, která se bude konat od 20-21 hod v kavárně v Crossu v den akce. Fotografie dětí ani detailní příběhy ze soukromí rodin na internetu zveřejňovat nebudeme. Věříme totiž, že Ti, kdo chtějí podpořit vzdělání dětí, tak rádi učiní i bez toho, aby se fotografie a detailní příběhy rodin stávaly nástrojem marketingu chudoby.

Pokud se chcete stát součástí Harambee a pracovat na přípravě trvale udržitelné struktury, jejím cílem bude dát příležitost rodičům dětí vydělat na školné tak, aby se v budoucnu žádné benefice nemusely dělat, přijďte podpořit tuto akci. Bez Vás to totiž nezvládneme.

BULKA1
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUBPRINCESS --- 16:20:01 22.1.2016
A schůzka k projektu? Sešlo se nás poskromnu. Pro tentokrát se nám týmek lidí, kteří by chtěli rozjet projekt sociálního podnikání, který by umožnil rodičům dětí z Nairobi a Mombasy vyrábějícím různé doplňky, prodávat jejich produkty do Evropy a vydělat si tak na školné pro své děti sami, bez potřeby pořádání benefičních akcí, nepodařilo. Další benefit uděláme před začátkem druhého semestru (keňského) školního roku, zřejmě n konci dubna. Bude opět spojený s přednáškou - a já věřím, že se na ní objeví alespoň část těch, kteří se mě tak často dotazují na možnosti aktivního zapojení se.
Pokud nechcete čekat do dubna, stavte se zítra v Husitské:
https://www.facebook.com/events/888141754587572/
Na místě budeme opět s benefičním stánkem - a informacemi pro zájemce.
DUBPRINCESS --- 16:19:12 22.1.2016
Máme tu výsledky sbírky:
Máme již dohromady 6483,- Kč. (1949,- Kč z přechozích příspěvků od jednotlivců a % z prodeje Makeda Arts, 2884,- Kč dobrovolné příspěvky do kasičky a 1650 Kč benefiční prodej). Je to velký úspěch, ale zároveň je vybraná částka ještě hluboko pod cílovou částkou 15367 Kč, která by vystačila na pokrytí prvního ze tří semestrů školní docházky pro 5 dětí. Takže sbírka stále ještě pokračuje. A nejen sbírka: hlavně snaha o vytvoření udržitelné struktury, v rámci níž by rodiče dětí mohli prodávat své výrobky a vydělávat tak na školné samy, bez nutnosti sbírek.
Každopádně, jako první uhradíme školné Cidele, jíž jsme podpořily i v minulém roce. Nastupuje do druhého ročníku střední školy. Na vyžáání její rozpis plateb za školné dle jednotlivých semestrů, a také na její studijní výsledky z předešlého roku.
Peníze byly poslány přes službu WorldRemit (vyjde nejlevněji, mám ozkoušeno). S poplatkem za odeslání to celkem dělá 4428 Kč (16850 KSH plus 189 Kč za transakci).
Tím nám ve sbírce zbylo ještě 2055 Kč. K těm se v minulém týdnu přibyl ještě dar 1000 Kč. Když se nám podaří k nim sehnat ještě 3234 Kč, můžeme poslat do školy ještě další mladou slečnu: Vivian, z nairobského slumu Mukuru (fee structure k nahlédnutí zašlu n vyžádání - v události nelze přiložit obrázek k běžnému příspěvku). A k tomu, aby do školy šli i Imma a Rita, potřebujeme jen 2900 Kč. Povede se nám to?
BULKA1 --- 17:42:19 6.1.2016
Skvělé je, že se sbírkou nezačínáme úplně od nuly. Dohromady máme již 1949 Kč. Napjatě očekávám, kolik nám do kasičky přibude dnes!
Pokud nemůžete přijít, ale chcete přispět - napište na email booking@zionitesmusic.net
DASHA --- 18:13:50 5.1.2016
Zdravicko, moc se omlouvam, ze to nakonec nedam a preju fajn vecirek zejtra!!!*
BULKA1 --- 23:20:05 3.1.2016
Máme zde jednu změnu. Dashe do toho bohužel na poslední chvíli vlezlo cestování a tak se můžete těšit na náhradnici ze Zlína Djane MORAVANKU a na její reggae\roots set:)
20:00-21:00 - Tinka Zion Ites - Informační schůzka (kavárna cross)
21:00-23:00 - MORAVANKA
23:00-01:00 - SATIWA (Prag:matics Crew)
01:00-02:30 - JAYAH ( Raggaultras Sound)
02:30-04:00 - SATIWA (Pragmatics crew)
04:00-05:00 - B2B - JAYAH and SATIWA
+ speciální HOST *MC KattyGyal kenta* - "FREESTYLE"
DASHA --- 18:35:59 11.12.2015
Jayah schova Serrato, rikate? =D