Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Přemýšleli jste někdy?

Přemýšleli jste někdy, o čem by byly texty punkových písní, kdyby členy kapely byli lidi s mentálním hendikepem? Punkový syndrom je odpovědí! Dokument sleduje osudy čtyř profesionálních hudebníků a jejich cestu k popularitě. Jako správní punkeři prožívají silné emoce, milují, hádají se (třeba o přední místo v autobusu), nadávají, smějí se, popíjejí a tráví spoustu času v nahrávacím studiu a na turné. Jejich texty se věnují celospolečenským problémům i každodenním zážitkům hudebníků: jak strašně nanic je chodit na pedikúru nebo žít v chráněném bydlení. Pořád bojujete s předsudky vůči lidem s mentálním hendikepem? Nebojte, punk-rockeři z Pertti Kurikan Nimipäivät se o vás už postarají!

SALE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MALGORZATA --- 13:48:28 22.12.2015
no tak to se milacci neda nic delat...je treba cele sale prestehovat do noveho bezbarieroveho prostoru abychom nebyli takovy omezenci a nesolidarni tupci...nebo muzem trebas dva, tri roky behat po uradech a pak nam treba dovolej si vybetonovat nejakou tu rampicku...
no kazdopadne stydte se!!hovada jedny omezeny!!!
SHEALA --- 15:26:37 15.12.2015
Prosím tohle není hate - jen vyjadřáju emoci. Opravdu si nemyslím že požadavek na bezbariérovost prostor není tak přepálený, aby se mnou bylo zacházeno jako s někým, kdo má nedostatek dobré vůle.
DEANCARLOS --- 15:21:57 15.12.2015

SHEALA: Z vlastní zkušenosti vím ,že se grupa okolo Sale vždy snažila najít to nejlepší řešení.Minimálně dvakrát navštivily program v Salé tělesně poštižení(více osob ) ,které jsem doprovazel jako asistent .Tři schody byly překážkou ,ale s pomocí lyžin, které byly zajištěny, se dalo dovnitř parádně dostat .Hate, si myslím není vůbec na místě. .Tot vše .Všem je prostor otevřený ...........................
PUCZ --- 17:16:25 14.12.2015
Tak ještě jinak - vždyť Ti tu nikdo netvrdí, že je dobře, že prostor Salé není bezbariérový. V tuhle chvíli to tak ale bohužel je, vychází se z prostoru, který je a je tam vůle tento problém vyřešit alespoň operativně. Pokud se Ti navržené řešení nelíbí, tak je to smutné, ale ne vždy se dá zavděčit všem. Třeba do doby, než přijedeš do Prahy za kámošema, co tu hrajou, bude vymyšlené lepší. Každopádně pokud bys reagovala takto nepříjemně i na místě, za sebe můžu říct, že je dobře, že na promítání nedorazíš a nezkazíš tak večer ostatním účastníkům.
SHEALA --- 4:31:18 14.12.2015
a) crips
b) není potřeba vysazovat dveře, ale prostě kde jsou 3 schody to bezbariérový není. To že máte dobrou vůli je sice hezký ano, jsou lidi co se na mecha vozíku nechají odnést, a jsou lidi co to na električáku risknou a vezmou si lyžiny, ale na bezbariérovost nejsou požadavky z důvodů nějaký buzerace, ale mimo jiné taky proto, že se tím riskuje rozbití vozíku případně člověka...
Nicméně, hodila jsem to do skupiny na FB, vzhledem k tomu že tam lidi nejsou takový aktivisti jak já, tak jsou nadšený a mložná i někdo bude mít kapacitu dojít (já ne anžto a jelikož jsem z Brna a do Prahy jezdím jen když kámoši hrajou)
SALE --- 17:03:19 13.12.2015
nejsem si jist, zda si rozumíme...sice tu jsou schody, ale s mechanickým vozíkem můžeme pomoci a k elektrickému přistavíme prkna, vysadíme dveře nebo si klidně lehnem před vchod, abychom vytvořili nakloněnou rovinu...takže abychom si rozuměli...all kinds of cripples welcome!
SHEALA --- 19:21:16 11.12.2015
Nejenže nejste bezbariérový, ale jste i ableistický :D no nic, raději se vrátím spátky k DJingu, tam sice bariéry jsou, ale aspoň se lidi nechovaj paternalisticky. Nedík.
SALE --- 19:15:35 11.12.2015
SHEALA: kde je vůle, tam je cesta...takže i když k nám vedou tři schody, tak jsme svym způsobem bezbariérový
SHEALA --- 2:30:08 11.12.2015
jo, máte tam bezbariérový přístup?
SHEALA --- 2:28:56 11.12.2015
sem v Brně a strašně zdechlá, nicméně fandím a pošlu to po svých sítích :) Držím palce radikální sociální práci a tak.