Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Irský dokumentární snímek The Revolution Will Not Be Televised z r. 2003 sleduje dny, kdy byl venezuelský prezident dočasně odstaven od moci.

MOCENSKÝ VLIV USA A KORPORACÍ NA POLITIKU JIHOAMERICKÝCH STÁTŮ - VIII.

Ačkoliv Hugo Chávezem vyhlášená bolívarská revoluce s projektem socialismu 21. století zdaleka není u konce a osobnost bývalého venezuelského prezidenta tak na své komplexní zhodnocení teprve čeká, již dnes můžeme říci, že šlo o výrazného inspirátora politických změn jižní Ameriky na počátku nového tisíciletí.

V dubnu r. 2002 točil irský štáb dokument o Hugo Chávezovi, když zemi ochromil pokus o státní převrat. Dokumentární snímek The Revolution Will Not Be Televised z r. 2003 sleduje dny, kdy byl venezuelský prezident dočasně odstaven od moci a roli USA a soukromých médií při přípravě tohoto neúspěšného puče. Film bude promítnut v původním anglickém znění s českými titulky.

Přednášející Zdeněk Jehlička vystudoval historii na FF MU, přeložil knihu Zadní dvorek Ameriky: USA a Latinská Amerika od Monroeovy doktríny po válku proti teroru (2011) od Grace Livingstoneové.  
Projekce filmu s úvodem a diskusí proběhne v úterý 1. prosince 2015 od 19.00 hod. v kavárně klubu Cross, Plynární 23, Praha 7

VSTUP ZDARMA

UFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 14:10:20 6.12.2015
můžem zkusit domluvit ;)
ATTILAH --- 11:53:08 30.11.2015
nebudu v Praze, velka skoda. Trebas se nekdy promitne v Brne (prostor Praha napriklad:-))?