Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


výstava Martiny Niubó, v sobotu 7.11. vernisáž a promítání dokumentu Jordiho Niubó Fišer alias Bondy

Martina Klouzová-Niubó: Poslední sochy (Výběr z let 2005 – 2015)

V posledních deseti letech se věnuji převážně tvorbě soch a objektů do veřejného prostoru. Klasický galerijní prostor mne nikdy příliš nepřitahoval. V devadesátých letech jsme hodně vystavovali ve vybydlených domech a jiných opuštěných prostorech, kde jsem vytvářela instalace, určené přímo na konkrétní místo. Později mi ale začala vadit pomíjivost těchto instalací a začala jsem se věnovat klasičtějšímu pojetí objektu a sochy. Sochy z posledních deseti let jsou hodně ovlivněné mojí životní situací. Zůstala jsem na venkově sama s dítětem a věnovala se pouze synovi a práci. Lidé, se kterými jsem se nejčastěji setkávala a se kterými jsem téměř výhradně mluvila byly děti... to se odrazilo i v mých věcech. Jejich svět mi svou poetickou surovostí pomáhal transformovat moje představy. V případě sousoší Kočky pro Libereckou radnici jsem tak úzce spolupracovala se svým, tenkrát asi čtyřletým synem Brunem, že jsem pouze upravila a „trochu“ zvětšila naše společné výtvory z modelíny.
Výstava představuje výběr soch, realizovaných nebo zamýšlených pro veřejný prostor. Některé, vznikly na základě zadání, jiné na svůj prostor pro trvalé umístění ještě čekají. Jedná se prakticky o modely - originály, které jsou pak pro konkrétní prostor realizovány v trvanlivém materiálu.
Martina Niubó

Po vernisáži 7.11., která proběhne v 15h, budeme večer od 20h promítat dvoudílný dokumentární film režiséra Jordiho Niubó Fišer alias Bondy I, II (http://www.csfd.cz/film/230927-fiser-alias-bondy-i/prehled/ a http://www.csfd.cz/film/230186-fiser-alias-bondy-ii/komentare/).

Vstup zdarma.

https://www.facebook.com/events/1484159675247791/
https://www.facebook.com/events/192126201120435/
http://divus.cz/praha/cs/
SEASA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.