Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


festival dokumentárních filmů o jídle

http://www.festivalalimenterre.cz/cz/#program
https://www.facebook.com/events/1390775271221734/

Napadlo vás někdy, že v mrkvi na vašem talíři… se ukrývá moc?

Jídlo je potřebou, jídlo je radostí, jídlo je otázkou osobních preferencí. Ne nadarmo se říká, že jídlo je lék. Jak často ale o jídle přemýšlíme
v souvislosti s mocí?

Jídlo má svou moc, jelikož naše každodenní volby potravin utvářejí svět, ve kterém žijeme. I bez těsných modrých punčocháčů, červeného pláště a kurzů létání lze začít bojovat proti odlesňování, znečišťování vody, privatizaci přírodních zdrojů a klimatickým změnám či poukázat na základní kameny globální chudoby, nejistoty a migrace. Třikrát denně může každý člověk, bez ohledu na věk, přispět uvědomělejším výběrem potravin ke spravedlivější a udržitelnější podobě světa.

Právě z tohoto důvodu je cílem letošního ročníku festivalu Země na Talíři oslavit či probudit hrdiny skryté uvnitř nás samých: všechny ty, kteří začínají jíst uvědoměleji, pěstují si vlastní potraviny, podporují udržitelné metody výroby potravin, snížili spotřebu masa, neplýtvají potravinami, vyhledávají místní farmáře, a jsou tedy rozhodnuti konzumovat dobré jídlo, které je prospěšné nejen pro ně, ale i pro společnost a planetu.

PETRONELLE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.