Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

24 uživatelů půjde

hledání


Protestfest bude!

Aktualizace 25.9.:
Aktualizovali jsme zítřejší program; do line-upu nám ještě přibyly nějaké kapely a podrobnosti k dalšímu programu.
★ Nezapomeňte si zítra do průvodu vzít pikety, transparenty, masky... prostě cokoliv, čím vyjádříme názor a uděláme průvod pestřejší.
★ Nebojte se špatného počasí, všechny stage budou zastřešeny a budeme podávat i teplé napoje.
★ Svoje čtyřnohé miláčky nechte, prosím, doma nebo jim sežeňte hlídání u kámoše, co se na PF nechystá. Průvod a zejména místo afterparty není vhodné prostředí pro psy (hluk, mnoho lidí apod.). Děkujeme za pochopení.

Uvidíme se ve dvě na Moraváku!

Poslední roky každej kvůli něčemu protestuje, hlavně za svůj strach z neznámýho, z cizího. My budeme tancovat na hrobech! Na hrobech vašeho sobectví, na hrobech rozbitých domů, který už dávno mohly fungovat. V místech, kde mohly být výstavy, workshopy, kino, koncerty, ateliéry, infoshopy namísto pustiny. A vdechneme jim život tak, jak by mohly oživnout, kdyby nebylo vyšlapaných cest nezájmu, lhostejnosti, pohodlí a strachu. Ale ten tanec bude i protest proti pokrytectví, předsudkům, xenofobii a vašim zdím z betonu, který už dávno neexistují. Jen v místnosti bez oken se tyhle zdi zdají jako celej svět. Ale stejně tak je náš tanec nadějí, že alespoň někdo vidí skrz mříže. Není revoluce bez tance!

Proč ProtestFest až po dvou letech?

Nechtěli jsme už dál každoroční obvyklou party s průvodem, ze které se pomalu vytrácelo to, díky čemuž ProtestFest vznikl. ProtestFest neměl nikdy být pouze zábavou na jeden den, měl otevírat důležitá a naléhavá témata. Měl poukazovat na problémy, aktivizovat veřejný prostor, podněcovat diskuzi a spojovat je ve formě street party. Jedno doplňovalo druhé a jedno bez druhého není ProtestFest.

Je to poslední ProtestFest?

Nevíme, možná ano, možná ne. Ale Protestest je takový, jaký si ho všichni uděláme. Jeho cílem není být festival, který charakterizuje bariéra mezi návštěvníky a organizátory. Proto ze všeho nejvíc záleží na Vás, neváhejte se zapojit!

Letos všechno jinak.

I ProtestFest bude jiný. Nepůjdeme do Pisárek jako v minulých letech, půjdeme tam, kde vidíme problém a zároveň i jeho řešení. Půjdeme symbolicky na místo, kde mohly být výstavy, workshopy, kino, koncerty, ateliéry, infoshopy namísto pustiny a ruin. Ale nejde nám jen o jedno konkrétní místo, ten problém je širší a má více přesahů. Po celém Brně, a to se netýká jen Brna, ale téměř všech českých měst, je spousta domů, areálů a míst, které by mohly ožít, ale zatím jen pustnou. Místa, která mohla být infrastrukturou, platformou nebo základnou pro množství aktivit ve veřejném prostoru. Místa, kde mohli bydlet lidé bez přístřeší nebo ti, kterým jejich okolí nebylo lhostejné. Místa, která mohla sloužit různým kolektivům – na DIY základě, nehierarchicky, zdola, autonomně a s respektem. Pojďme jim vdechnout život a upozornit na ně. Říct, že chceme nechtěné – ať už jsou to domy nebo lidé.

Přijďte společně s námi zatančit na hrobech domů, které pustly už přespříliš dlouho.

V českých i evropských městech se totiž stále častěji setkáváme s fenoménem nikým nevyužívaných, pustnoucích budov nebo celých areálů, jimž městská administrativa nevěnuje dostatečnou pozornost, nechává je stát ladem a ve chvíli, kdy se z nich stávají ruiny, přikročí k jejich zbourání. V tom okamžiku se otevírá cesta developerům a kapitálu, který často nerespektuje původní zástavbu ani potřeby místních, a necitlivě zasahují do lokality.

To všechno se odehrává v situaci, kdy se tisíce lidí ocitají na ulici bez přístřeší, čelí bezdomovectví, životu na hranici chudoby, nebo nejaktuálněji válečným konfliktům, které je vyhání z jejich původních domovů a nutí je riskovat vlastní životy v boji o nové, bezpečnější a důstojnější zázemí.

A i proto na novém místě a na letošním, možná posledním ProtestFestu, prosím respektujte především okolí, místní obyvatele, lidi bez přístřeší, kteří tyto budovy využívají, zkuste se dívat kolem sebe. Nebuďte lhostejní, nenechte kolem sebe šířit nenávist ze strachu před neznámým a nenechte sebou manipulovat. Bez diskuzí, jen na základě několika floskulí a z klobouku vytahovaných polopravd. Násilí a nenávist nikdy nebyly řešením.

Další info:

Informace o letošním ProtestFestu budeme v pravý čas dále doplňovat. I proto, že letos je ProtestFest spíše než dlouhodobě připravovanou akcí spontánním vyjádřením potřebnosti a reakcí na aktuální témata a problémy, které se nás ve veřejném prostoru dotýkají. Proto pokud vás cokoliv napadne, budete mít nápad a zájem se zapojit, neváhejte a pište a zapojte se!
ProtestFest je takový, jaký si ho všichni uděláme.

Začátek
Sobota 26.9. od 14:00 - Brno, Moravské náměstí

Kapely

CTIB - folkpunk, Rožnov pod Radhoštěm
http://tinyurl.com/Ctib-EP

KOPEC ŠIŠEK - death folk duo, Praha
http://bandzone.cz/kopecsisek

LEV NIKOLAJEVIČ MYŠKIN - streetfolk, Brno

MY DEAD CAT - indie emo punk, Brno
http://www.mydeadcat.cz/

KOLONA feat. JOHNYBEAT - hiphop / beatbox show, Jihlava
http://kolona.musicforliberation.com/

PRÜGELKNABE - power violence, Ostrava
http://bandzone.cz/prugelknabe

VLNĚNA - noise rock, Brno
https://tohlemestomaka.wordpress.com/

RISPOSTA - crust punk, Přísnotice
http://bandzone.cz/risposta

MASSOLA - jazz grind, Ostrava
http://bandzone.cz/massola

Soundsystems, live acts, DJs

-Pawlač Zewls stage-


SHAKK-ATTACK - live dub project
https://soundcloud.com/shakk-attack

RYBYDUB - live eclectic dub project
https://soundcloud.com/rybydub

DUB FROM THE GROUND

142 BPM

-EAC sound stage-

EAC

AUDIOLOG (Vosa)

SISTA23 (Vosa)

SAID (Disqotek)

RAVEBOY (Roots'n'Future)

VJ ZAE (Vosa)

Diskuze

Autonomní sociální centra představují jednu z možností, jak smysluplně využít dlouhodobě opuštěné a zanedbané městské prostory. Diskuze se proto bude věnovat tomu, co to vlastně autonomní centra jsou, jak prakticky fungují a jaká je jejich role v současné společnosti. Zúčastní se zástupci kolektivů, které mají s budováním a fungováním takových center své zkušenosti. Co odlišuje autonomní centra od klasických klubů a neziskovek? Jaké jsou vztahy mezi autonomními centry a státní mocí? A proč něčemu takovému někteří lidé vůbec věnují svůj čas a energii? Přijďte a dozvíte se víc.

Film stage

Filmovou stage zajistí Mezinárodní festival dokumentárních filmů o domorodých lidech NAIFF. Promítat se bude některý z následujících dokumentů: Nukleární divoch, Zapatista nebo Školitelé světa.
Více info zde.

Další informace budou postupně doplňovány, sledujte web nebo FB událost

http://www.protestfest.cz/
https://www.facebook.com/events/1695678253993879/

PROTESTFEST
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
RAVEBOY --- 12:25:09 25.9.2015
Dvě místa z Prahy naopak dneska odpoledne!

POŠTA/RB
ANICZKA --- 12:21:07 25.9.2015
nemáte prosím někdo dvě místa z Prahy, zítra ráno/dopo..? díky