Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


festival s tématem tělesné nahoty /performance - přednášky - workshopy/ - víkend 5. a 6. září

Jistý názor říká, že nahota a performance jsou synonyma. Náš festival rafinovaným způsobem tuto hypotézu potvrdí.

Festival nahých forem je monotématický a multižánrový festival. Jeho obsah je předvídatelný a zároveň nepředstavitelný. Název prozrazuje pointu každé akce a tudíž nás třeba osvobodí od přílišné fixace na ni. Můžeme se vystydět předem doma a na festivalu si užít všechny další významy, které může nahota v různých souvislostech a interpretacích mít.

Záměrem festivalu je zkombinovat co největší množství živých uměleckých nebo společenských událostí týkajících se nahoty. První ročník je testovací sondou směrem k umělcům i směrem k divákům. Již z období příprav nám zůstává pro příští roky množství nerealizovaných nápadů a neoslovených umělců a skupin.

Festival se chce lišit od uměleckých performance festivalů snahou o zapojení mimouměleckých reprezentantů a apoštolů různých druhů nahoty.

Nechtěli bychom festival prezentovat jako pouhou podívanou, velmi důležitá je participace diváka, ať už formou účasti ve workshopech nebo volně přístupnými prostorovými událostmi v nádherných industriálních prostorách Perly, ve kterých se budou nahá těla krásně kriticky i hedonicky vyjímat.


PERFORMANCE

Lenka Klodová, Jiří Surůvka, Martin Zet, Milan Kohout, Geng Beng (Jana Zimčíková, Martina Oškrdová), Filip Turek, Darina Alster, Ladislav Vondrák, Kača Olivová, František Kowolowski, Vladimír Havlík, Dariusz Fodczuk /PL/, Jana Orlová


WORKSHOPY

Workshop kreativního fotografování ženského aktu s Vlastimilem Kulou

Bude připravený skvělý, umělecky špinavý industriální prostor, spousta rezavého kovu a kapajícího oleje, do toho nahé kůže jedné či dvou mladých žen, nádherné světlo a pevné vedení mistra erotické fotografie.
Vlastimil Kula je jednoznačně erotický fotograf. Nepohne s ním ani nařčení z komerce či pornografičnosti, sebevědomě vytváří své úchvatné, živelné, smyslné snímky, které jsou, zdá se, ceněny mnohem více v zahraničí.
www.kulaphotography.com

Workshop s Divým tvorem
Divý tvor je fotografický, komunikační a fabulační ateliér: „Jsme / neunavitelné / dobrodružství // jsme / experimentální / mužské i / ženské // jsme / zpráva / hledí / paměť // jsme / monumentální i / kapesní / mánie // jsme / polaroidní / komety / historie // jsme / manželství / wellness / aktualita // jsme pro / každého / vyjímečného / odvážného / zvídavého / matky i / otce / radost
www.divytvor.cz

Kresba aktu podle živého modelu
Kreslení aktu je specifická nahá situace, která patří k výtvarnému umění. Je to situace lehce historizující, ale zároveň pro neprofesionála může mít velmi inspirativní potenciál. Umožníme zažít tuto akci z obou perspektiv: jednak nabízíme účast zájemcům o kreslení v klasické odborně vedené hodině, jednak budete mít možnost sami se stát v intimním prostředí Aktového stánku nahým modelem a odnést si jako suvenýr svůj akt provedený uhlem.


PŘEDNÁŠKY

V Perle sviním

Interaktivní přednáška Kristýny Pešákové z NESEHNUTÍ o používání nahých těl v sexistické reklamě a soutěži Sexistické prasátečko
www.prasatecko.cz, www.zenskaprava.cz

Post-Perspective Human Body in Postapocalyptic Era
performativní přednáška, projektovaná skrze vlastní tělo doktora Petera Šagáta aka Susan, lektor pro módní marketing, vizuální a uměleckou komunikaci a otázky udržitelnosti.
www.petersagat.sk


PROSTOROVÉ ENVIRONMENTY
Inspirativní prostor Perly umožnil realizaci experimentálních prostředí, která jsou obvykle spojovaná s nahotou v různých významech. V průběhu obou dnů festivalu můžete tedy využít:

Industriální Jacuzzi
aromatickou koupel ve vaně, která původně sloužila na přípravu papírenské směsi

Underground Darkroom
prostor pod podlahou haly, speciálně určený pro nečekaná setkání ve tmě

Bezpečná nudapláž
pletivem vymezená část prostoru, kde se lze na malé pláži bezpečně na nudistický způsob vyhřívat

Molo na Vltavě
zcela nová rekreační stavba na řece bude mít v době festivalu také nudistický provoz. Teplota vody 5 stupňů.


událost na fb: https://www.facebook.com/events/482685998567443/
na webu: http://divus.cc/praha/cs/article/b-f-n-a-f-b-festival-nahych-forem-b-extremni-holota-b


Do Perly se dostanete vlakem z hlavního nádraží (cesta trvá půl hodiny, z Braníku nebo Kačerova asi čtvrt), ve Vraném se pak dáte od nádraží doprava, dolů z kopce a po pár stech metrech nemůžete po levé straně přehlédnout fabriku s nápisem Perla u vstupu.
Vstupné je dobrovolné. Na místě je možnost občerstvení v kavárně.

SEASA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.