Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Česká premiéra dokumentárního filmu o obrodě psychedelik jakožto léčiv s následnou panelovou diskuzí s odborníky zabývajícími se psychedeliky v ČR.

Prostřednictvím rozhovorů s předními světovými výzkumnými pracovníky, spisovateli, psychology a pionýry v oblasti psychedelické psychoterapie, dokument prozkoumává historii pěti psychedelických látek (LSD, psilocybin, MDMA, ayahuascy a konopí) a jejich terapeutický potenciál.
Snímek se tématem zabývá ze striktně odborného hlediska a zaměřuje se na lékařské a vědecké vlastnosti těchto látek.Tvůrci si uvědomují, že film se dotýká kontroverzní tématiky, avšak jsou zcela přesvědčeni o sdělení, které má snímek přinést:
„Poprvé v průběhu dvou generací, není užívání těchto drog prezentováno jako škodlivé nebo požitkářské, ale jako racionální a hodnotný doplněk k terapeutické praxi.“
Několik vysoce respektovaných vědců v současné době provádí klinické studie pro léčbu řady onemocnění: PTSD, závislostí a také psychických potíží provázející pacienty v terminálním stádiu rakoviny. První výsledky těchto studií jsou pozoruhodné.

Neurons of Nirvana vypráví příběh klientů, vědců a licencovaných terapeutů, kteří používají psychedelika za účelem transformace, zlepšení duševního zdraví, zvýšení kreativity, pro posílení intelektu a spirituality či k porozumění.

Film obsahuje rozhovory s Gaborem Matém, Dennisem McKennou, Rickem Doblinem, Charlesem Grobem, Jeremy Narbym, Stanislavem Grofem, Davidem Nuttem, Michaelem Mithoeferem, Davidem Nicholsem, Ralphem Metznerem, Amandou Feilding a řadou dalších.

Oficiální trailer: https://vimeo.com/75152295

Vzhledem k omezenému počtu míst doporučujeme zakoupit lístky v předprodeji:
(odkaz bude zavčasu zveřejněn)

Dokument bude promítán v anglickém znění s českými titulky. Diskuze bude probíhat v českém jazyce.

RAHASYA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.