Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Kulturní stánek Kabinet a Zion Ites Music pro Vás na pátek 17/7 přichystali ultimátní reggae mejdan!

Kulturní stánek Kabinet a Zion Ites Music pro Vás na pátek 17/7 přichystali ultimátní reggae mejdan. Noci v Kabinetu bude kralovat keňská reggae zpěvačka Black Omolo, která v Kabinetu zároveň startuje svou českou mini-tour. Záda jí bude krýt DJ Dread K a o afterparty se postarají selektoři z Peeni Walli Crew.
A kdo je vlastně Black Omolo? Narodila se v Keni, avšak významnou část života prožila v Nizozemí. Tak jako celá řada jiných umělců, i Black Omolo začala zpívat nejdříve v kostelním sboru. Již od útlého věku byla její hudební inspirací Erykah Badu, Tracy Chapman či Lauryn Hill. Její životní inspirací pak byla především její maminka – právě v jejích stopách se Black Omolo vydala životní cestou rasta livity.
V prvopočátcích své kariéry byla Black Omolo backvokalistkou. Avšak netrvalo dlouho a z backvokalistky se stala hlavní zpěvačka. Po 7 let pak spolupracovala s kapelou Gideon Grounds, s níž v roce 2013 vydala svůj debutový singl „Love Your Life“. Od té doby Empress Black Omolo chrlí jednu zásadní pecku za druhou – popularitě doznaly hlavně skladby jako „Love and Affection“, „Pressure“ nebo „People Dem A Suffer“. Českému reggae publiku by pak neměla uniknout její skladba „Rise My People“, kterou nahrála s u nás známým keňským reggae singjayem Firesonem Bantu. Black Omolo vystupovala na různých evropských festivalech (např. Rototom Sunsplash, Reggae Geel), slyšet ji mohli i duboví fanoušci na micu se špičkovými soundy jako King Shiloh, Blackboard Jungle či King Aplha. Srdce reggae fans ve své domovské Keni a potažmo ve východní Africe si pak získala zejména během své tří měsíční tour na přelomu roku 2013 a 2014. V té době se v Keni potkala i s českou zakladatelkou Zion Ites Music – a díky tomu Black Omolo nyní můžeme slyšet i v Kabinetu.
Black Omolo přináší do české kotliny hudbu sdělující silné rastafariánské poselství, propagující způsob života, v němž láska, respekt k vlastním kořenům a všemu živému, uvědomění a spiritualita představují nejvyšší životní hodnoty. Kromě hudby se tato Rasta Empress rovněž angažuje ve vzdělávacím projektu podporujícím přístup ke vzdělání pro znevýhodněné děti ze západní Keni.
Český DJ Dread K je možná známý spíše „veteran fans“ české reggae scény, kteří jej znali jako člena Apphrika Sound Sytemu či polovinu Nattynational Rockers. Později spoluzaložil United Forces of Dub a v roce 2010 pak autorský dubový project Shack-Attack. V Kabinetu jste jej mohli vidět naposledy v zimě po boku Longfingah.
Peeni Walli pak patří k jedněm z nejzásadnějších soundů současné české reggae dancehall scény. Tito několikanásobní clashoví šampioni a ostřílení soundboys do Kabinetu dorazí se strictly reggae dancehall selekcí a jsou zárukou našlápnuté afterparty až do rána.

DUBPRINCESS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DUBPRINCESS --- 15:23:30 9.7.2015
Black Omolo - Love Your Life (Love & Life Riddim) 2013
https://www.youtube.com/watch?v=oNfShr2uoNM
DUBPRINCESS --- 15:23:10 9.7.2015
EMPRESS BLACK OMOLO (PEOPLE DEMA SUFFER) OFFICIAL VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=MHSssOYSwC4
DUBPRINCESS --- 15:16:34 9.7.2015
Keňská Empress Black Omolo míří do Česka! | JAHMUSIC.NET / REGGAE MUSIC.CZ
http://www.jahmusic.net/2015/07/kenska-empress-black-omolo-miri-do-ceska/
DUBPRINCESS --- 18:37:00 6.7.2015
Black Omolo v mixtapu legendárních Shashamane Intl.!
EMPRESS BLACK OMOLO -Live Your Life- PromoMix By Shashamane Intl
https://soundcloud.com/shashamane-intl/empress-black-omolo-live-your