Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


V druhé polovině června do ČR zavítá úžasná keňská reggae zpěvačka Black Omolo. Vidět ji budete moci také 21/7 v pražském klubu Cross.

A kdo že je vlastně Empress Black Omolo? Narodila se v Keni, avšak významnou část života prožila v Nizozemí. Tak jako celá řada jiných umělců, i Black Omolo začala zpívat nejdříve v kostelním sboru. Již od útlého věku byla její hudební inspirací Erykah Badu, Tracy Chapman či Lauryn Hill. Její životní inspirací pak byla především její maminka – právě v jejích stopách se Black Omolo vydala životní cestou rasta livity.
V prvopočátcích své kariéry byla Black Omolo backvokalistkou. Avšak netrvalo dlouho a z backvokalistky se stala hlavní zpěvačka. Po 7 let pak spolupracovala s kapelou Gideon Grounds, s níž v roce 2013 vydala svůj debutový singl „Love Your Life“. Od té doby Empress Black Omolo chrlí jednu zásadní pecku za druhou – popularitě doznaly hlavně skladby jako „Love and Affection“, „Pressure“ nebo „People Dem A Suffer“. Českému reggae publiku by pak neměla uniknout její skladba „Rise My People“, kterou nahrála s u nás známým keňským reggae singjayem Firesonem Bantu. Black Omolo vystupovala na různých evropských festivalech (např. Rototom Sunsplash, Reggae Geel), slyšet ji mohli i duboví fanoušci na micu se špičkovými soundy jako King Shiloh, Blackboard Jungle či King Alpha. Srdce reggae fans ve své domovské Keni a potažmo ve východní Africe si pak získala zejména během své tříměsíční tour na přelomu roku 2013 a 2014. V té době se v Keni potkala i s českou zakladatelkou Zion Ites Music – a díky tomu Black Omolo nyní můžeme slyšet i v České republice.
Black Omolo přináší do české kotliny hudbu sdělující silné rastafariánské poselství, propagující způsob života, v němž láska, respekt k vlastním kořenům a všemu živému, uvědomění a spiritualita představují nejvyšší životní hodnoty. Kromě hudby se tato Rasta Empress rovněž angažuje ve vzdělávacím projektu podporujícím přístup ke vzdělání pro znevýhodněné děti ze západní Keni. Ke vzdělávacím projektům má opravdu blízko – a tak v rámci své české tour navštíví i dětský tábor pořádaný Střediskem ekologické výchovy a etiky Rýchory v Krkonoších, kde si díky ní děti vyzkouší, jakými hrami se baví jejich vrstevníci v Keni.
V klubu Cross Black Omolo vystoupí 21/7. Kromě její live show se můžete těšit také na set keňského DJ Lazer. Za českoub scénu se pak můžete těšit na DJ Dread K nebo Peeni Walli. Vstupné je zdarma, doražte!

Zion Ites Music

DUBPRINCESS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WYNDMYLL_238 --- 12:01:07 21.7.2015
JARDAK: o to se v crossu přes tejden myslím většinou snaží, občas ale dojde k různým skluzům a zdržením. dnes snad ne.
JARDAK --- 8:42:42 21.7.2015
tyjo, lineup vypada dobre i pro pracujici :)
WYNDMYLL_238 --- 7:30:11 21.7.2015
21:00 – 22:00 DJ Lazer
22:00 – 22:30 Dread K
22:30 – 23:30 Black Omolo
23:30 – 02:30 Peeni Walli
02:30 - ? DJ Lazer
DUBPRINCESS --- 15:23:39 9.7.2015
Black Omolo - Love Your Life (Love & Life Riddim) 2013
https://www.youtube.com/watch?v=oNfShr2uoNM
DUBPRINCESS --- 15:23:06 9.7.2015
EMPRESS BLACK OMOLO (PEOPLE DEMA SUFFER) OFFICIAL VIDEO
https://www.youtube.com/watch?v=MHSssOYSwC4
DUBPRINCESS --- 18:37:09 6.7.2015
Black Omolo v mixtapu legendárních Shashamane Intl.!
EMPRESS BLACK OMOLO -Live Your Life- PromoMix By Shashamane Intl
https://soundcloud.com/shashamane-intl/empress-black-omolo-live-your