Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

90 uživatelů půjde

hledáníNa datum 20. 6. připadá každoročně mezinárodní den uprchlíků. Den průvodů s bílými deštníky na znamení přijetí a ochrany těch, kteří ztratili svoje domovy a zůstali odkázáni na naši solidaritu. V posledních měsících nás politici, média, sousedé, kolegové či spolužáci zasypávají scénáři hororového konce Evropy po nájezdu uprchlíků, s nimiž si nemůžeme dovolit slitování. Ohrožené lidské životy se zaměňují za němé kvóty a novinové titulky hlásají, že solidaritu nelze vynutit. Ukažme všem, že nám solidaritu nikdo nenutí, že si stojíme za svými názory a nemusíme je skrývat pod deštník. Uprchlíkům dokážeme nabídnout pomocnou ruku.

Vyfoť se s nápisem Solidaritu s uprchlíky #prijimam a sdílej. Fotku nám pošli, abychom ji mohli sdílet také!

Vyvěs transparent vítající uprchlíky na veřejném místě, vyfoť a pošli také!

Solidarita s lidskými životy nezná hranic! FB event: https://www.facebook.com/events/730647493705921/

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DLOUHA_POTVORA --- 10:11:51 21.7.2015
zajímavá čísla
Cizinci s povoleným pobytem - Ministerstvo vnitra České republiky
http://www.mvcr.cz/clanek/cizinci-s-povolenym-pobytem.aspx?q=Y2hudW09MQ%3d%3d
EMMMA --- 19:18:01 12.7.2015
ARIELKA: kdezto napsat o tom komentar na nyx, na to musis bejt vylucnej einstein s pravem pristupu do elitniho klubu;)))
ARIELKA --- 13:35:00 12.7.2015
Postavit se s cedulkou umí každý blbec.
OTZ --- 20:07:34 7.7.2015
DLOUHA_POTVORA: fakt že asi jo, omlouvám se. já našel toto:

V roce 2014 bylo v České republice podáno
1156 žádostí o mezinárodní ochranu. Nově podaných
žádostí bylo celkem 914, průměrně měsíčně 76.
Ministerstvo vnitra vyřídilo v průměru měsíčně 88
žádostí, přičemž ke konci měsíce průměrně evidovalo
382 nevyřízených žádostí. Nejvíce žádostí podali
státní příslušníci Ukrajiny (515), dále Sýrie (108) a
Vietnamu (64). Azyl byl udělen v 82 případech, ve
294 případech byla udělena doplňková ochrana. Ve
478 případech bylo vyhověno prodloužení doplňkové
ochrany.


zdroj: http://www.cevro.cz/web_files/soubory/ctrnacni-deniky/14denik_5_2015_.pdf ..a tvuj?

nicméně nevím, jestli se "přijatý uprchlík" rovná "žadatel o právní ochranu"

ad "Pokud sem lidé přicházejí natrvalo, nevyužívají náš sociální systém."

Naše země opravdu přistupuje k cizincům hlavně jako k levné pracovní síle, kterou je třeba co nejvíce vyždímat. Náš přístup k migrantům – zejména těm, kteří ještě nedostali povolení k trvalému pobytu – je ryze kořistnický a koloniální. Uveďme jeden do očí bijící příklad. Pokud migrant bez trvalého pobytu získá zaměstnání a pracovní smlouvu, má – stejně jako čeští občané – povinnost platit odvody na sociální pojištění, příspěvek na politiku zaměstnanosti a zdravotní pojištění. Pokud však o práci přijde, nemá nárok ani na podporu, ani na zařazení do evidence uchazečů o práci, ani na veřejnou zdravotní péči. Do pojistných systémů tedy sice přispívá, ale nemá právo z nich čerpat. Přístup k cizincům je prostý: cizinci mají pracovat, ale pokud o práci přijdou, měli by vypadnout.

http://a2larm.cz/2015/04/cesky-pristup-k-cizincum-vysat-a-odkopnout/

to sice vypovídá spíš o dočasných přijatých, ale jak dále v článku píšou, pokud už někdo získá trvalý pobyt, už je natolik zajištěný, že ho nějaký soc. systém nezajímá, nepotřebuje ho.

ad tvůj komentář k 6), zkusil bych napsat autorům (Fialovi a Čižinskému), kde vzali data. a logicky vzato, cizinec tu imho pracovat tak nějak musí, aby se uživil, a pokud možno legálně (tzn. i platit odvody), pokud nechce být součástí mafie nebo být vbrzku přistižen a vyhoštěn.
OTZ --- 19:55:35 7.7.2015
DEATHKA: no moment, já se nedivím :) ptal jsem se, k jakýmu bodu chce zdroj a nijak nepopírám, že jsou to třeba věci k diskuzi.

A to co jsi napsal vypovídá spíš o tvým rozpoložení, je to tvůj názor. V tomhle se orientovat je složitý, svojí verzi příběhu má spíš ten, co ho prožil, než ten co ho jenom sleduje. Byť se zájmem :)
DEATHKA --- 16:57:56 7.7.2015
to je největší problém názorových střetů, lidé věří tomu, co se jim zrovna líbí nebo hodí do jejich verze příběhu a pak se ještě diví, že je shánka po zdroji. zrovna u Otz mě to nepřekvapuje ale.
DLOUHA_POTVORA --- 16:20:58 7.7.2015
OTZ: No, Googlem se právě celkem dá ověřit, že třeba bod 5 není pravda - počet přijatých Syřanů - to se mi zdá trochu vycucaný z prstu. Jak je možný, abychom loni přijali 700 Syřanů, když celkovej počet žádostí o azyl byl 1 100 (podle MVČR)? Kam se nacpali všichni východoevropani a Vietnamci, například? - Buď to číslo je úplně přestřelený, nebo nechápu co znamená slovo "přijali jsme". A potom výrok "Pokud sem lidé přicházejí natrvalo, nevyužívají náš sociální systém." - to přece není pravda, pokud je někdo tady na trvalo, a tedy žádá o azyl nebo o občanství, je naprosto logický a v pořádku, že náš sociální systém využívá.
Pak by mě zajímal bod 6, "Absolutní většina cizinců u nás pracuje a platí daně a pojištění. " - z jakýho zdroje vychází, jestli je to pravda, nebo taky jestli se cizinec bere jako člověk nečeského původu nebo člověk bez českého občanství. Já třeba o zaměstnanosti cizinců nenašla žádný relevantní statistický zdroj (něco použitelnýho je až třeba z roku 2010, ale to nějak nepotvrzuje tohle tvrzení) a celkem ráda bych si o tom něco přečetla.
Navíc si to dost protiřečí - naprostá většina platí daně a pojištění, ale zároveň nevyužívá náš sociální systém? Wtf?

Tak než udělat Copy+Paste do xenofobních diskuzí, tak se radši ptám. Bludů po síti koluje spousta, jak těch negativních, tak pozitivních a mě přijde, že dobrá věc se dá obhájit i bez přikrášlování skutečnosti :)
OTZ --- 21:07:01 4.7.2015
DLOUHA_POTVORA: no, FB, od někoho ze zdi (teď si nevzpomenu). k čemu přesně zdroj? imho se ty data dají celkem rychle ověřit chvilkou s googlem.
DLOUHA_POTVORA --- 14:13:51 3.7.2015
OTZ: měl bys k tomu zdroj prosím?
KUTAS --- 15:11:35 2.7.2015
OTZ: kradu....
CIL --- 2:33:53 1.7.2015
bez komentare
Folkloristy si spletli s imigranty: Cizinci skončili na policejní služebně
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/328179/folkloristy-si-spletli-s-imigranty-cizinci-skoncili-na-policejni-sluzebne.html
OTZ --- 1:17:47 30.6.2015
takže, pár faktů. doporučuju nacpat do všech xenofobních diskuzí:

1. Muslim není to samé jako islamista.
2. Lidé prchající před válkou jsou pořád lidé, i když vypadají divně.
3. Odmítnout lidi prchající před válkou s tím, že jim pomůžeme na jejich území, pokud se tam vrátí zpátky, je v lepším případě blbost, v horším vražda.
4. Miliarda muslimů na Zemi nejsou vraždící bestie s pěnou u pusy, ale většinou mílí inteligentní lidé, mnozí vzdělanější, chytřejší, úspěšnější a bohatší, než většina Čechů. Také zůstávají tam, kde jsou a nikam se nestěhují.
5. Žádné islámské hordy se na nás nevalí, loni jsme přijali 700 Syřanů a letos 300. Pokud sem lidé přicházejí natrvalo, nevyužívají náš sociální systém.
6. Absolutní většina cizinců u nás pracuje a platí daně a pojištění.
7. Turci, Egypťané, Maročané, Tunisané, Emiráťané, mnoho Indů nebo Indonésané, k nimž jezdíte na dovolenou, jsou muslimové, je divné, že vás ty krvelačné bestie nepodřízly hned na letišti.
8. Sto tisíc lidí, kteří v EU hledají pomoc, je nepatrný zlomek populace EU, která činí 500.000.000 lidí a zvládla by je asimilovat jedna země, natož Unie. Amerika přijímá 1 milión lidí ročně.
9. Muslimové v Evropě žijí už 1300 let a byla období, kdy ovládali značnou její část. Přesto jich tu žije méně, než jaké je procento křesťanů v islámském světě.
10. Být humanistou a pomáhat bezmocným je základní vlastnost, která z nás dělá lidi. Dokonce i zvířata adoptují cizí druh, když mají tu možnost. Pokud je váš strach z chudáků na útěku větší, než odhodlání jim pomoci, vyřazujete se na okraj lidské společnosti a nezasloužíte si, aby vám bylo pomoženo, až se ocitnete v nouzi.
LACIF --- 12:12:43 27.6.2015
FATALLUBA: Kez by to bylo jen tak. Ono se muzes prave zeptat treba i na rapovym mejdanu nebo treba i na freecku po par pivech, co si myslej o ciganech nebo treba muslimech..
FATALLUBA --- 10:45:51 27.6.2015
INDIAN: Zajeď si někam na venkovskou zábavu a zeptej se lidí po pár pivech, co si myslí o multikulturním prostředí ,)
INDIAN --- 17:25:58 23.6.2015
OTZ: tvuj post ke "sdileni" je stejne manipulativni jako kdyby sem nekdo frknul statistiky o prudce zvysujici se kriminalite, obtezovani zenskejch lidma z afriky, prudky islamizaci evropy, netoleranci mladych muslimu k jakymukoli kulturnimu dedictvi hostitelsky zeme ...
oboji je cilena hoaxova masaz, zalozena na nahaneni strachu z nakyho pocitu zodpovednosti, asi jako v jednom z dilu "jiste pane ministre", kdyz humphrey ilustroval zadani ankety tykajici se branny povinnosti

podotykam, ze nepatrim ani k jedny strane, ziju v hodne multikulturnim prostredi a nemam s tim problem, naopak by me to asi uz schazelo se vratit do spolecnosti "homogenniho" slozeni, nicmene ani netravim cas prochazenim vselijakejch pochybnejch blogu tvoreny lidma hulakajicich ze za vsecko muze USA a Izrael.
OTZ --- 15:23:46 23.6.2015
treba ke sdileni:

"Je zajímavé sledovat, jak se z některých mých přátel stávají xenofobní bílí rytíři, kterým není proti srsti smrt a utrpení druhých. Naopak se znásilňováním Afriky nikdo žádný problém nemá. Je jedno, že ropné společnosti ze zazobaného severu mají pod palcem celé vlády, vyhánějí domorodé obyvatelstvo z domovů, nechávají věšet ekologické aktivisty a devastují životní prostředí. Je fuk, že krmivo pro zvířata, která jíte, pochází z úrodných částí Afriky, kvůli kterým se často kácejí deštné pralesy a po pár letech dojde k dezertifikaci, protože tu tenkou úrodnou vrstvu smyje déšť a je potřeba odkrajovat další kusy. To samozřejmě nikomu žíly netrhá. Ani jsem si nevšimnul, že by někdo z vás pozvednul hlas, když Francie, USA a další bombardovali neospravedlnitelně Libyi a celou zemi destabilizovali. Odtud mimochodem pochází velká část uprchlíků, žádajících o azyl. Nejvíce jich je ze země jménem Eritrea (ano, to je skutečně stát), která se může pyšnit tím, že je takovou Severní Koreou Afriky, kde o koncentráky a pronásledování skutečně není nouze. Další velká část pochází ze Sýrie, Afganistánu (možná znáte z Novy a Blesku) a také z Ukrajiny a Ruska (taky válka). Teď jsem málem napsal tu hipísáckou větu, že je mi vás líto, pokud si neumíte spočítat 1 a 1, abyste domysleli příčiny toho, proč lidé opouštějí vše co mají a prchají ze zemí, odkud byste také vzali do zaječích. Ale uvědomil jsem si, že není a pokud jste k tomu všemu lhostejní (zvlášť v naší bohem zapomenuté desetimilionové prdeli, kde největší teroristický čin spáchal bílý důchodce) a myslíte si, že neexistuje globální zodpovědnost, tak jste idioti a za to si můžete sami. Na téhle planetě totiž není jenom vaše dědina."

by Patrik Bartek
SPIPI --- 14:36:29 23.6.2015
INDIAN: diskuzí s tebou na nyxu určitě ne hele