Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Roller derby!

Oh, what a day... what a lovely day!

Zveme vás na první pražský "post-apo bout" inspirovaný novým Mad Maxem, tentokrát proti Rolling Rogues z finského Joensuu! Přijďte podpořit pražské bojovnice, které už 4 zápasy v řadě neprohrály...
Valhalla!!!!
Diváci v post-apo kostýmech od nás dostanou dárek!

Kde:
Sportovní areál VŠE Třebešín, Na Třebešíně 1, Praha 3 Žižkov

Kdy:
sobota 27. 6. od 17 hodin

Vstup:
100 Kč na místě

Co je roller derby?

Roller derby je kontaktní sport na trekových kolečkových bruslích, který vznikl ve Spojených státech ve 30. letech 20. století. Původně se jednalo o exhibiční soupeření (show) dvou ženských týmů, prakticky bez omezení pravidly. V současnosti je roller derby plnohodnotný sport, který rychle získává oblibu po celém světě. Ženské týmy výrazně dominují, vzniká však i mnoho mužských, smíšených a juniorských lig.

Na plochém oválu proti sobě hrají dva týmy po pěti hráčkách – 4 blockerky a hvězdou na helmě označená jammerka. Cílem hry je sesbírat co nejvíce bodů, které získává právě jammerka. Ta o jedno kolo předjede hráčky ze soupeřícího týmu a při druhém průjezdu jejich formací dostane za každou překonanou soupeřku jeden bod. Úkolem blockerek je povolenými zásahy (zakázán je například kontakt hlavou, lokty nebo koleny, stejně údery nebo kopy) nebo vytlačením z trati odstavit protihráčky a zároveň pomoci vlastní jammerce v průjezdu packem bruslařek. Hodinu trvající zápas (bout) je rozdělen na 2 poločasy, a následně do jednotlivých (maximálně) dvouminutových úseků, tzv. jamů.

NANTHEI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MELDA --- 14:19:05 10.6.2015
Nic neslibuji, ale pokud budem v Praze...tak dorazíme fandit...nebo pošlu ženu :-)