Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


celodenní návštěva Divadla Koňa a motora (tři představení a jedno promítání)

V neděli 24. května obsadí Kliniku na celý den Divadlo Koňa a Motora. Zahrají tři představení a promítnou jeden film o svém kočovném putování.

Program:

15:00- Žabáci
17:00- Othello is black
18:00- Shakespeare v ghettu (promítání)
19:00- MacBeth

Divadlo Koňa a Motora se soustředí na současné kočovné divadlo, tedy na formu pouličního, open-airového a outdoorového divadla. Skupina sleduje linii oživení tradic kočovného divadla, zároveň přesahuje do sféry sociálního divadla: primární náplní je přinášet divadlo do míst, která postrádají živou kulturu, do míst se sociálně vyloučeným obyvatelstvem. Po úspěšných uvedeních produkce Divadla Koňa a Motora na Easthetic Šírava a Divadelná Nitra se divadlo začalo věnovat i hraní na hudebních a divadelních festivalech.

Divadlo se zaměřuje hlavně na shakespearovskou dramatiku v rasantních úpravách. Představení jsou založena na výrazné stylizaci a zkratce, důraz se klade na přímou a bezprostřední komunikaci s diváky.

Divadlo založili (ještě jako studenti KALD DAMU) a dodnes jej tvoří: Markéta Dvořáková, Adriana Máčiková, Marie Švestková, Michal Hába a Šimon Spišák.
Hlavním činností DKM je Projekt Maringotka – která se uskutečnila v letech 2008, 2011 a chystá v roce 2012. Jedná se většinou o měsíční putování v maringotce, tažené koněm a každodenní hraní představení. V roce 2008 to byl Amlet – Příběh o princovi dánském (Nitransko), v roce 2011 Macbeth (Východní Slovensko), letos Othello is black (severní Čechy – především Šluknovsko).

KAPITAN_STIKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.