Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


vernisáž výstavy v nové Národní galerii ve Vraném nad Vltavou, v bývalém průmyslovém areálu za Prahou

Výstava vynálezů, principů lásky, smrti a umění, které si nelichotí. Ani tobě nelichotí. Výstava vynálezkyně umění, která dokáže přivodit tvůj konec světa. Ostatní si toho možná ani nevšimnou ale tvůj svět skončí. Vynálezkyně obyčejně moc nemluví. Jen tvoří. Aby mohla tvořit a vynalézat, musí být někdy primitivní. Hlavně na začátku. Jen do té doby než vloží do umění ozubená kola, táhla a elektrické stroje, světelné zdroje. A ten verš je tady schválně abych ji pozlobil. Bojí se trapných gest a zbytečných ideových konstruktů. Vynálezci se bojí poezie. Vše je jasné. Vše je jasné. Je praktická. Určitě chce být praktická. A i když se to nakonec třeba nepodaří tak i ten zmar ukrytý v každém pokusu o zázrak se dá přece prožít. A pak se znovu pokusit. Tak to má ráda. Má ráda.

Už léta z ní tahám rozumy. Už léta mlčí a pak napíše: „Řeči o opravdovosti a upřímnosti. Myslím to ale úplně jednoduše! Na co jsem si blbec hrála?“


Vernisáž 15. května v 17. hodin v Perle ve Vraném n. Vltavou. Galerie bude otevřena i o víkendu 16. a 17. května mezi 11. a 22. hodinou, stejně tak kavárna na vrátnici bývalé papírny. Pro navigaci areálem se po příchodu případně doptejte v kavárně na vrátnici.
Ke shlédnutí je stále i naše nestálá sbírka Národní galerie. Na místě lze také zakoupit knížky a časopisiy z nakladatelství Divus.
SEASA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.