Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Roller Derby!

Na náš další zápas, už třináctý v pořadí, nemusíte až na Ruzyň. Uvidíme se mnohem blíž! May Slay odehrajeme na Žižkově v hale VŠE Třebešín. Už půl roku jsme neprohrály, přijďte se podívat, jestli se "poperem" i s bruslařkama z německého Frankfurtu.

https://www.facebook.com/events/1510917012488448/

Zápas:
30. 5., start 17:00

Areál VŠE Třebešín, Na Třebešíně 1, Praha 3 Žižkov
(blízko stanice metra Želivského)

vstup 100 Kč na místě

***

Co je roller derby?

Roller derby je kontaktní sport na trekových (dvouřadých) kolečkových bruslích, který pochází z USA. Přestože existují i mužské ligy, jedná se z velké většiny o ženský sport. Na plochém oválu proti sobě hrají dva týmy po pěti hráčkách – 4 blockerky a hvězdou na helmě označená jammerka. Cílem hry je sesbírat co nejvíce bodů, které získává právě jammerka tím, že o jedno kolo předjede hráčky ze soupeřícího týmu. Úkolem blockerek je povolenými zásahy nebo vytlačením z trati odstavit protihráčky a zároveň pomoci vlastní jammerce v průjezdu packem bruslařek. Hodinu trvající zápas (bout) je rozdělen do jednotlivých dvouminutových úseků, tzv. jamů.

Přestože jde v první řadě o sport, roller derby je také atraktivní show pro diváky a souvisí s ním specifická subkultura. Hráčky si samy vedou vlastní ligy, produkují zápasy i další akce týmu. Do utkání nastupují pod zvláštními přezdívkami, tzv. derby jmény, vybavují se „válečným“ malováním a specifickým oděvem a doplňky, tzv. boutfitem. Na rozdíl od jiných sportů zde platí, že roller derby může hrát každá dospělá žena bez ohledu na věk nebo váhu.

NANTHEI
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.