Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://lionbeatzfoundation.org/lbf/index.php?m=members#core_edition_marley

breakcore / hardcore / gabber / raggacore / jungletek / dubstep / breakbeat / raggajungle / oldschooljungle / ragga

Na tuto sobotu si připravila LBF crew pro ostravský klub Marley první ze série akcí zaměřenou především na tvrdé a rozlámané jádro. Jako prvního headlinera jsme pozvali Babyshakera ze skotského venkova. Tento chlapík se zaměřuje především na breakcore s prvky ragga, dále pak na dubstep a „spaztastic rave music “. Dalším hostem bude již pro mnoho lidí známý Mikkim se svým specifickým zvukem a stylem zahrnujcím techno, jungle, breakz, ska, reggae, dub a punk. Rozhodně nemůžeme opomenout mistra z Francie N´Ko, jehož hudba je hardcore, tekno často s příměsí ragga vocálů. Czech Gabber Force tu bude zastupovat Nki a celý line-up uzavřou hoši ze Zero Rockers, Unformated crew a ostravští DFC crew.

Akce proběhne na 2 stageích .
Marley stage – breakcore / hardcore / hardtek / gabber / raggacore / jungletek
LBF stage – dubstep / breakbeat / raggajungle / oldschooljungle / ragga

Na obouch stageích bude velmi kvalitní zvuk i světla, nebude chybět VJ performance a dekoračky. Co se jednotlivých hudebních stylů týče, tak samotní umělci budou povětšinou pendlovat mezi oběma stagemi, takže si své oblíbence budete moci povětšině vychutnat ve vícero polohách. Proto neváhejte a doražte na Černou louku, bude to stát zato.


Babyshaker/UK/
Meganeural Records / LoveLove
http://www.myspace.com/babyshakerproject
Jungle/Breakcore/Dubstep

Babyshaker je producent ze skotského venkova. Protože kromě náhodného přejíždění králíků ve svém autě toho neměl moc na práci, začal v roce 2004 produkovat. Jeho hudba zahrnuje vše od nejhlubšího dubstepu, přes raging side of jungle, které se moc často neslyší, až po některé z nejtvrdších breakcorovvých zvuků vůbec. V Babyshakerových živých vystoupeních se objevují uhlazené mixy původních materiálů, hodně FX manipulací s pomocí domácích reaktor algorithms a dokonce ještě víc eardrum abuse a fullon improvizovaných mashups - všechno se hodí. Babyshaker s úspěchem účinkuje už spoustu let, vystupoval po celé Evropě i mimo ni a na pódiu se objevil s osobnostmi jako Shitmat, Assassin, Hoonboy, Acrnym, Eboly, Xanopticon, Bong Ra, Pisstank, FFF nebo Duran Duran Duran. V roce 2008 s Hoonboyem založili meganeural records, label vydávající dubstep, jungle, breakcore a všechny "rave tastic non-genres". Babyshakerova show jsou určitě zážitek jak pro uši, tak pro oči.


Mikkim/CZ/
Offbeat division / IO lab records
http://www.myspace.com/mikkim1
Techno/Jungle/Breakz vs. Ska/Ragage/Dub & Punk

Nechte se unést Mikkimovým světem, světem kde se beaty techna, drum&bassu a breakbeatu mísí s neobvyklými a hypnotckými rytmy ska, reggae, psychadelickým dubem a divokým punkem. V jeho skladbách užívá mnoho z jeho oblíbené hudby, kterou přetváří, deformuje a různě zase skládá s pomocí jeho mašin a počítače. V jeho livestech a studiových počinech můžete zaslechnout velice známé fragmenty, bassové linky, vocály a mnoho dalšího z kapel jako: Clash, Madness, the Specials, Renegade Soundwave, Dreadzone, Dead Kennedys a mnoho dalších.
Jeho liveset může zahrnovat mnoho druhů různých stylů. Záleží na tom, o jaký typ akce se jedná. Nejradši však má, když může zahrát průřez všemi. Začne dubem, potom přejde na breakbeat, přes jungle a drum&bass a vrcholu dosahuje skladbamy v techno rytmech. V takovém livesetu můžete slyšet to, čemu Mikkim říká „skatek“ - techno specifickým způsobem smíšené se ska.
Dále také spolupracuje s pražským clubem Cross, kde dělá zvukaře a také je tam schováno jeho studio. Nesmíme opomenout, že hraje také jako kytarista ve ska punkové kapele JET 8. Na svém kontě má i dva vinyly:
1) EP Magmix (únor 2007)
2) EP OFFBEATEK (prosinec 2008)


N´Ko/FR/
LDAC/Astrofonik/Umologic/W.A.R.
http://www.myspace.com/nkoutf
Tekno/Hardfloor/Hardcore


NKi/CZ/
Czech Gabber Force
http://www.czechgabber.com
Hardcore / GabberColtcha United/CZ/
http://bandzone.cz/coltchaunited
Začátky nejsou lehké. Není technika , nejsou desky, je jen chuť šířit poselství. První bashment probíha v dnes již neexistujícím podniku Černý pavouk v roce 98, kazety a pár cedéček , leč sémě bylo zaseto. Píše se rok 2000 a první odvážlivci vyrážejí na Jamajku, zjistit, jak je to doopravdy. Skutečnost je ještě divočejší než si kdokoliv dokáže představit. Muzika všude, na střeše hotelu, v autobuse, na ulici, v hospodě…muzika rovná se dancehall a dancehall  je raggamuffin,  vše dohromady SOUND SYSTEM! Další střípek zapadá do mozaiky,  stačí zajít na pláž a od rasty koupit první desky, poškrábané od nekonečného hraní a písku. Návrat domů je velkolepý, začínají první regulerní  party k větší slávě Jahově. A tak to běží dodnes….Coltcha united  se snaží vydolovat energii zakletou do černého vinylu a předat ji dál…je to na vás, jestli ji přijmete jako žár očistného ohně nebo se zaprodáte stohlávé stvůře Babylonu.  Je to jen na vás…  More fire….            Jah bless you
Zero Rockers/CZ/
http://zerosound.org

Zero se začalo formovat někdy na konci roku 06 a to spojením Eco Mafie, Z.M.E-tekk a Riddim Korps sound systémů. Postupem času se různí lidé přidávali a také odcházeli a za necélé 3 roky fungování zbyl z původní sestavy Crap, Jahrider, Strawberry a Ki-Wi pouze Jahrider. Za tak relativně krátkou dobu se to může zdát i poměrně divné, avšak intenzita a nasazení s jakou se lidi v zeru vrhali do dobrodružství byla v konečném důsledku až zničují. Za tu dobu se objevili na více jak 200 akcích. Z nichž většinu sami organizovali. A nebyly to akce ledajaké. Však se podívejte do archivu, stojí to za to. Určitě se sluší vyjmenovat všechny členy, kteří se na chodu zera v minulosti podíleli aby pak předali štafetu mladším. Začnu těmi, co v zeru už nejsou, ale kteří byli jeho nedílnou součástí. Strawberry, Ki-Wi, kutil Aladin, badabomb Kazpa, slibotechna Flowtek a krabator Crap. Všem těm patří velké díky, všem patří i naše vzpomínky a také velký big up za to, co pro sebe, nás a hlavně lidi na vysočině udělali. Bez nich by zero nikdy nebylo Zerem, tak jak ho známe dnes. Ale dost melancholie, je čas napsat něco o současnosti. Píše se rok 09 a z původní sestavy zbyl v zeru pouze matador Jahrider, kterého v jeho životní cestě doprovází jeho polský bratr Vargas, který se k zeru přidal asi po roce jeho fungování. Společne s touto krví koluje momentálně v žilách Zera krev nová, mladá a nadějná. Tou krví jsou Kryshot, Alofog a Agressor. Younguns ze Šakalova. S nimi se nastartovala nová éra soundu, éra která čerpá ze zkušeností a toho co Zero zanechalo k tvarování. Doufejme že tato éra bude stejně zábavná, radostná a poučná , jako byla ta před ní. Svět je zlej, originalitě pšenka nekvete, ale zero bude vždy inovativní a inspirující, to se nikdy nezmění. Tenhle odkaz tu budem zanechával stále a nikdy z téhle cesty nesejdeme.


Unformated/CZ/
http://www.myspace.com/unformatedcrew
Unformated crew je banda z vysociny. Jeji styl neni lehko popsatelny ale v posledni dobe je to predevsim dubstep, breakcore a hardcore.


DFC Crew/CZ/
Ostravské končiny ovládá již více než dva roky a za tu dobu dokázala lidem ukázat, co je ta pravá DARK FADER side! DFC sdružuje djs, kteří se nikdy nechtěli škatulkovat pod jeden hudební směr. Je těžké říci co DFC je, DFC je pořádny HC se vším všudy .. od dubstepu, přes hiphop, breakbeat, jungle, dnb, až po raggajungle a tekkno. Temné síly vládnou nad Ostravou!

STRAWBERRY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DAVELXR --- 10:03:33 1.4.2009
Beduan: ty spammere jeden! :)
BEDUAN --- 21:56:26 23.3.2009
no a kdyby ste chtely trochu na vzdu a na jejinecnej placek ... tak stejny den stejne mesto ... bude tam vsechno mozny ...

[ freeze fest aneb kultura jinak RE-KREACE OSTRAVA / festival / 11.4.2009 / CR - Moravskoslezsky kraj - hornické muzeum Landek ]