Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Budeme diskutovat o tradičních a alternativních metodách výuky. Vše si společně procvičíme.

Povíme si o různých tradičních a alternativních metodách výuky, budeme si je i vymýšlet a procvičovat. Na čem bychom mohli pracovat:

Vyprávění - jak živě a zajímavě vyprávět? Budeme vyprávět příběhy z vlastního života, ale i převypravovat příběhy z literatury. Budeme též improvizovat, navazovat na vyprávění někoho jiného, budeme se snažit přesně převyprávět to, co nám vyprávěl někdo jiný. Budeme se učit naslouchat, jak na nás působí vyprávění někoho jiného. Pokud bude zájem, můžeme si i vyzkoušet rozdíl mezi vyprávěním, čtením a recitací.

Výklad - jak živě a srozumitelně vyložit novou látku - gramatiku, matematiku či něco z přírodních věd? Podle přání účastníků si vybereme pro nás zajímavé oblasti a budeme se snažit naučit se vysvětlovat složitější věci, komunikovat s posluchači. S tabulí nebo bez tabule.

Procvičování - jak zajímavě a efetivně procvičovat? Třeba i formou hry? Příklady budeme brát z matematiky, cizích jazyků a dalších oblastí.

Umění diskuze - budeme si procvičovat správnou a jasnou argumentaci, budeme se snažit najít vhodná témata na diskuzi k dané učební látce, budeme si procvičovat moderování, naslouchání jak obsahové, tak i emocionální.

Týmová práce - zkusme si učit se vzájemně, doplňovat se v týmu. Jak zadávat a vést týmové učení? Jaká zadání jsou na to vhodná? Kdo se hodí na jakou roli v týmu?

Plánování, zpětná vazba a zlepšování - kolik je třeba si toho naplánovat, kolik máme raději přenechat intuici? Jak zjistit, co se mi povedlo a co ne? Jak objevovat mé silné a slabé stránky? Jak a komu si říci o zpětnou vazbu?

Konkrétní náplň bude hodně záviset na zájmu účastníků, je možné si procvičovat i jiné věci než výše uvedené.....

Lektor: Mgr. Pavel Kraemer, Ph. D. - učil 15 let na waldorfských školách u nás i v zahraničí, organizuje vzdělávání učitelů v intuitivní pedagogice

Kurz bude probíhat každou středu od 18:30 - 21:00 hodin ve Vile Flora. Bude celkem 8 setkání. Cena za trimestr je 2.100 Kč.

Nezávazně se můžete přihlásit zde: http://skola21.com/prihlaska

CAVE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.