Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


Ženský kruh s obřadem potní chýše na sadě v Liběch

Ženy se tradičně setkávaly u studní. Chodily pro vodu, a protože tam chodily pro vodu ženy z celé vesnice, trvalo to dlouho, než se všechny dostaly na řadu. Bylo to jejich tradiční místo setkávání, kde měly dost času povídat si o tom, co je pro ně důležité, jak žijí, vzájemně se podporovat, sdílet intuitivní a silnou ženskou moudrost.

Na sadě v Liběchově studnu nemáme, jsme na suchém kopci, kde je hlína samý písek a voda se tu nedrží. Proto bude tématem voda, věnujeme tomuto živlu pozornost, podpoříme ho a pozveme ho k sobě.
S tím souvisí i vnitřní vláha a to, co vyživuje ženskou duši, aby prospívala, rostla, kvetla a tvořila plody, krásu. Chceme být Ženami, které jdou po své vlastní cestě, vědomě, moudře, citlivě. Proto se scházíme, abychom sdílely, inspirovaly se, podpořily se.

Sejdeme se na sadě v Liběchově, bude možné přijet už v pátek 1. 5. večer nebo v sobotu 2. 5. dopoledne. Buďte už prosím připravené na místě v sobotu ve 12 hodin.
Pokud potřebujete s sebou vzít děti, muže, které budou o děti pečovat, nebo třeba psy, tak to není problém. Ženy s dětmi a těhotné ženy přednostně ubytujeme v maringotkách, pro ostatní tu je velký stan pro návštěvy. Vezměte si spacáky.

Pokud by kterákoli z vás cítila, že chce něčím přispět do kterékoli části setkání, něčím, co může ostatní naučit, dejte vědět :) Vezměte si taky jakékoli předměty, které budete chtít položit na oltář.

Program:

pátek 1. 5. večer

Povídání u ohně, promítání filmu Červený stan.

sobota 2.5.

10.00 Pozdrav pro řeku

Půjdeme pozdravit řeku Labe, která je v Liběchově už velká a má svou sílu. Pokud se nám bude chtít, můžeme se v ní vykoupat. Odevzdáme vodě to, co si na rituál nechceme brát sebou, co chceme odložit, co už nepotřebujeme, co můžeme „pustit k vodě“ :) Vezmeme taky proutí z vrb pro workshop na výrobu chytačů snů.

12.00 Kruh moudrosti
Kruh je prostor pro sdílení toho, co má každý na srdci, svoje pocity, dojmy, myšlenky. Bude zde prostor říct si navzájem, čím která z nás zrovna žije, co ji naplňuje a inspiruje, a s čím si naopak třeba neví rady nebo v čem tápe. Funguje tak, že mluví pouze ta, která drží v ruce mluvící dřevo, ostatní poslouchají, dokud neskončí.

13.00 Vytvoření oltáře pro Matku Zemi, povídání, sdílení.

15.00 Zapálení ohně pro Temazcal, otevření šamanského kruhu
– přivolání světových stran, Matky Země, Ducha místa.
Vyprávění mytologických příběhů o Ženách. Zpěv, bubnování a tanec pro Vodu, pro zdravé, čisté a silné vztahy.

19.00 Obřad potní chýše – Temazcal
Po obřadu uzavření šamanského kruhu, poděkování světovým stranám, Zemi a Duchu místa.

neděle 3.5.

10.00 Společná meditace

od 11.00
Workshop výroby chytačů snů
– chytače snů pochází z tradice severoameriských indiánů, zavěsí se nad postel a tak hlídají sny spícího, aby k němu přicházely ty sny, které jsou dobré pro jeho duši.

Bylinková a květinová zahrádka – semínka, které jsme měly při obřadu na oltáři, zasadíme do země, dáme jim, co potřebují, a necháme je vyrůst.
Pokud něco nestihneme v sobotu, bude na to prostor v neděli.

Dejte mi prosím vědět, jestli přijedete.
Těším se na Vás, Ženy, moudré, jemné, intuitivní, krásné, silné, vzácné.

NYA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NYA --- 10:00:26 6.5.2015
Děkuju vám všem za účast, byl to dobrý a silný kruh s vámi :)
těším se, že se zase sejdeme
NYA --- 22:30:38 29.4.2015
Přišel mi dotaz ohledně ceny - tu odhaduju cca 350-400 Kč za celý víkend. Je v tom započítané příspěvek na temazcal, jídlo, čaje, materiál pro workshop na výrobu chytačů snů.
Pokud si můžete dovolit přidat víc, jako podporu pro provoz sadu, budeme rádi. Pokud by naopak peníze pro vás mohly být překážka pro to, se zúčastnit, tak můžete přispět jenom tolik, kolik si můžete dovolit.

Na obřad potní chýše je dobré se připravit, být bdělá a dobré mysli, nepít alespoň den před a den potom alkohol.
Potní chýše se nemohou zúčastnit těhotné ženy a ženy, které menstruují.