Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Po úspěšném loňském ročníku opět přichází filmová přehlídka francouzských delikates. Oproti loňskému ročníku si můžete filmy vychutnat i v mimopražský

Distribuční společnost Film Europe Media Company pro Vás po úspěšném loňském roce připravila letos již druhý ročník filmové přehlídky francouzských delikates. Oproti loňskému ročníku si můžete přehlídku vychutnat i v mimopražských kinech.

Festival bude slavnostně zahájen v pražském kině Lucerna snímkem Sils Maria s Juliette Binoche a Kristen Stewart. Ta získala za roli v tomto snímku sošku Cézara, nejvyšší francouzskou národní cenu.

Další lahůdkou je film J. Benoîta Tři srdce s Charlotte Gainsbourg, Chiarou Mastroianni a Catherine Deneuve. Fanoušci Marrion Cotillard by se neměli nechat ujít film Dva dny, jedna noc, který byl nominován na Oscara či poslední počin ikony francouzského filmu Jeana-Luca Godarda Sbohem jazyku natočený technologií 3D. Divákům životopisných snímků by neměl ujít film Violette, který přibližuje život francouzské spisovatelky Violette Leduc, která již ve čtyřicátých letech minulého století psala velmi otevřeně o sexu. Dalším zajímavým filmem, který se v rámci této přehlídky představí je snímek Diplomacie od režiséra Volkera Schlöndorffa, který se zapsal divákům do povědomí již filmem Plechový bubínek. V předpremiéře pak budou moci zhlédnout film Láska na první boj. V programu nebudou chybět ani filmy Renoir nebo Život Adéle, které již byly uvedeny do kin.

Přejeme krásný kulturní zážitek při shlédnutí kvalitní francouzské kinematografie.

ANIKA6
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.