Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


DEVLESKE ANDRO VASTA Prodejní vernisáž (výtěžek z ní PPPD pěstounskou péči na přechodnou dobu) + KONCERT Duo Bukaj tradiční romská hudba rapp&fu

DEVLESKE ANDRO VASTA
Dáváme je do božích rukou
Prodejní vernisáž (výtěžek z ní PPPD pěstounskou péči na přechodnou dobu)

Proč vlastně podpora PPPD - pěstounské péče na přechodnou dobu?

Co to má společného s Předlicemi?

Inu, v rámci strhávání nálepky "sociálně vyloučených romských obyvatel".

Co to znamená sociální vyloučenost? Můžou jí být ohroženi děti, dospělí i senioři a to v kojeneckých ústavech, dětských domovech, tísni na ulici či v domovech důchodců.

Možná je čas přehodnotit nálepku sociální vyloučenosti - kolik jste viděli Romů v domovech důchodců či v nouzi na ulici?

Co spíše systémová vyloučenost či prostorová vyloučenost?

Možná je čas přijmout podanou ruku, úsměv a radost od dětí a lidí, pro které rodinný život představuje smysl života. A docenit tuto hodnotu.

+

KONCERT 19.30 - 22.00 hodin
Duo Bukaj (Slovensko / Liberec / Praha) tradiční romská hudba
Boys And Melody (Praha)
rapp&funky a Black Brothers (Praha)

+

SAROMA (* listopad 2012)

Jsme skupina mladých i starších lidí. Z Prahy, Pardubic i Ústí nad Labem.
Jezdíme do ústeckých Předlic povzbuzovat a motivovat místní obyvatele v jejich snaze změnit prostředí, ve kterém žijí. Realizací aktivit v Předlicích, popostrčit realizaci případných změn ve čtvrti.Laviček na sousedské posezení je pomálu, chybí hřiště pro děti a prostor pro setkávání místních obyvatel. Pakliže nepočítáme ulici samotnou.
Atmosféra Předlic je pro Pražana, zvyklého na kvanta reklamních billboardů a jiných poutačů, uklidňující. Jde o atmosféru vesnice v Itálii, kde děti hrají fotbal na ulici a sousedi sedí před domy a rozprávějí nad kávou.
Je zajímavé a zvláštní, že toto prostředí působí klidně i přes jeho vnější vzhled, lidé ve čtvrti si na tento kolorit již zvykli.
Máme chuť něco dohromady změnit? Ptáme se sami sebe a hlavně místních, kteří vědí co a jak.
A to co do kvalitnějšího trávení volného času dětí a dospělých, vzdělávacích aktivit dětí a dospělých a také ukázání potenciálu obyvatel Předlic.
Nejde nám o to, zrealizovat pro Předlice nějaké zázemí a prostor, který jim pak nabídneme k využívání. Snaha jde z druhé strany a to motivovat místní k vlastní realizaci aktivit, pracovat na komunitní bázi o nich s nimi, kdy naše role není hlavní, nýbrž vedlejší. Role přátel, kteří na ně nepohlížejí rasisticky a s opovržením nebo s heslem "máme pro vás řešení".

Akce proběhne v Galerii Lesní směs / Café v Lese / Krymská 12 / https://www.facebook.com/pages/Fotogalerie-Směs-lesní/529867483713867?ref=hl

Všichni jste srdečně zváni!

BARUNA_MAT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.