Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Přijďte si zdarma vyzkoušet ukázkovou hodinu inovativního herectví určeného k osobnostnímu rozvoji!

- Herectví jako cesta osobnostního rozvoje
- Jak autenticky vystoupit před druhé
- Dozvíte se, jak souvisí vaše osobnost a dramatická tvorba

Seminář bude zaměřen na otázky veřejného vystupování a jeho propojení s psychikou člověka.

V momentě předstoupení před druhé lidi (publikum) se často projevujeme zcela jinak než soukromí. Proč je tomu tak? Jak souvisí veřejný projev s osobním nastavením jednotlivce? Je možné se na tyto okamžiky nějak smysluplně připravit?

Seminář by Vám měl odpovědět na tyto otázky a zároveň nabídnout možnost naučit se prakticky zvládnout situaci veřejného vystupování, překonat bloky a objevovat uvolnění i v náročné situaci „před druhými“. Herectví je druh umění, které jako jediné má jako umělecký materiál přirozený lidský projev a proto je také možné si pomocí herecké tvorby ještě trochu lépe porozumět. Navíc dostanete možnost objevovat vlastní způsob hereckého projevu i vytvořit drobný dramatický kus. Lektorky budou pružně reagovat na potřeby konkrétních účastníků a nasměrují jejich pozornost na možnosti vylepšení jejich způsobu projevu v rámci jejich osobnostního rozvoje. Dotkneme se problematiky hlasového projevu, možností fyzického výrazu i radosti z dramatické tvorby. Seminář bude z větší části praktický a nabídne specifickou podobu sebezkušenosti. Vedle možnosti interpretace bude otevřená i možnost improvizace a autorské tvorby.

Lektorky:

Hana Součková vystudovala VŠ divadelní MCHAT, obor herectví a výchovné poradenství na FFUK. V průběhu 35 let rozvíjela svou divadelní a pedagogickou činnost. Pracovala v souboru autorského divadla v Římě a 20 let se věnovala pedagogické a výchovné praxi na Konzervatoři Duncan centre v Praze. Vede kurzy pro mládež a dospělé se zaměřením na rozvoj osobnosti skrze hlas, dech, slovo, pohyb a nabízí práci na vyladění těla, mysli, emocí, práce s energií metodou improvizace a volné dramatické hry.

MgA. Václava Křesadlová, Ph.D. vystudovala DAMU obory Výchovná Dramatika a Autorská Tvorba, Obhájila doktorskou práci na téma propojování dramatické tvorby a psychoterapie. Je před ukončením výcviku ČSAP. Pracuje jako pedagog herectví a má vlastní psychoterapeutickou praxi. Dále vede na DAMU kursy Dialogického jednání. Její hlavní zájem je v oblasti volné improvizace a její souvislostí s hlubinou psychologií.

Kurz bude probíhat každou neděli od 17:00 - 18:45 hodin ve Vile Flora. Bude celkem 10 setkání, první ukázková hodina (zdarma) proběhne 12. 4. 2015 a posledí hodina proběhne 14. 6. 2015. Cena za kurz je 1.800 Kč. Kurz je určen převážné pro lidi mladší 33 let.

Nezávaznou přihlášku můžete vyplnit na našich webových stránkách http://skola21.com/prihlaska

CAVE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OMI --- 14:35:52 12.4.2015
nazačátku: "Přijďte si zdarma vyzkoušet ..."
nakonci: "Cena za kurz je 1.800 Kč. "
Jednu z těch dvou ceny by to chtělo upřesnit :-)