Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Sound Is Anywhere - warm-up party k chystanému open-air festivalu Wonderland 2015

WONDERLAND INDOOR SESSION - Sound Is Anywhere

Datum: 07. 05. 2015
Místo: Praha
Klub: VILA Štvanice, ostrov Štanice 858

Cena na místě: 150,-
Začátek: 20:00

YOSI HORIKAWA (JAP) / First Word Records
https://soundcloud.com/yosi-horikawa
http://www.redbullmusicacademy.com/people/yosi-horikawa

20:00 Curfew / Northspace
http://www.northspace.cz
21:30 Yadel / Lazytempo
http://www.lazytempo.cz
23:00 Philip TBC
http://philiptbc.com
00:30 Yosi Horikawa (JAP) / First Word Records
http://www.firstwordrecords.com/artists/yosi-horikawa/
02:00 Forma / Lazytempo
http://www.lazytempo.cz

Vizuál: Zenit
https://www.facebook.com/oko3visuals

BICA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BICA --- 10:53:07 7.5.2015
BICA --- 22:25:25 4.5.2015
Soutěž o 2 x 1 vstup na Yosi Horikawa | PhatBeatz
Soutěž o 2 x 1 vstup na Yosi Horikawa | PhatBeatz
http://www.phatbeatz.cz/soutez-2x-1-vstup-yosi-horikawa
uzávěrka 6. 5. ve 23.59
BICA --- 22:25:01 4.5.2015
BICA --- 21:14:40 19.4.2015
Yosi Horikawa - průzkumník všudypřítomného sonického světa

Yoshiyuki Horikawa, v hudebním prostředí známý pod zkráceným "přízviskem" Yosi Horikawa, je japonský hudebník usazený na ostrově Honšů na jihu Japonska. Pro vyjádření svého hudebního světa využívá tzv."field recordingu" - tedy nahrávek zvuků, se kterými se lze setkat doslova na každém kroku. Poskakování ping-pongového míčku, větrná šelest, nebo útržky rozhovorů kdesi ve veřejném prostoru, objevují se v jeho produkci precizně zmodulované v jedinečných zvukových kolážích. Tepající samurajské perkuse, jež dodávají jeho skladbám patřičný rytmický základ, vkusně doprovází všemožné zvukové experimentování. Své tvůrčí schopnosti aplikuje také na tvorbu vlastních studiových monitorů, ale i některých tradičních nástrojů, které si neváhá "zelektrifikovat" k obrazu svému a využívá je ve svých živých vystoupeních. Právem se tedy v minulých letech dostal do hledáčku těch nejvěhlasnějších světových festivalů jako jsou Sonar, či Mutek.

V roce 2009 si jeho talentu všimla francouzská značka Eklektik Records, na které mu vyšlo jeho první EP Touch. S přibývajícími roky se Yosi dostává do širšího podvědomí posluchačů na celém světě včetně majitele labelu Ubeat, který jeho track zařadí na Maverick Sessions EP vydaném na zmíněném labelu v roce 2011. Tentýž rok je pro Yosiho zásadní - nejen, že vydá LP Wandering, ale také přispěje jednou ze svých skladeb na kompilaci Nihon Kizuna - benefiční nosič pro podporu oblastí severního Japonska zasažených živelnými pohromami. Krátce na to přijde pozvánku od Red Bull Music Academy v Madridu, kde se setká a spolupracuje s mnoha věhlasnými jmény současné elektroniky jako jsou Dorian Concept, Anenon a další. Ve spolupráci s RBMA také natočí své sonické putování po promáčeném ostrově Fuskushima, kde lze shlédnout Yosiho fascinaci tzv. "nature noisem"

Poslední vydaná nahrávka Vapor, která se dočkala i remixové podoby, je ukázkou precizního hudebního díla, kterému je nejlépe věnovat několikeré poslechnutí. Yosiho hudba totiž skýtá mnoho zvukových zákoutí, jež se objeví až po důsledném probádání.
BICA --- 11:37:07 2.4.2015
Přijměte pozvání na jarní klubovou předzvěst multižánrového DIY festivalu Wonderland, který se už několikátým rokem objevuje v areálu lesního zátiší obce Brniště u České Lípy. Jednou z našich nepsaných tužeb je představování zajímavých interpretů, jejichž hudební svět je jen těžko zaměnitelný. Z tohoto důvodu jsme velice potěšeni, že jsme přichystali večírek s účastí japonského zvukového experimentátora, Yosi Horikawa.

Jeho hudba vychází ze zvuků, se kterými se denně setkáváme doslova na každém kroku. Poskakování ping-pongového míčku, větrná šelest, nebo útržky rozhovorů kdesi ve veřejném prostoru, objevují se v jeho produkci precizně zmodulované v jedinečné zvukové koláži. Tepající samurajské perkuse, jež dodávají jeho skladbám patřičný rytmický základ, vkusně doprovází všemožné zvukové experimentování. Právem se tedy v minulých letech dostal, tento na ostrově Honšů usazený producent, do hledáčku těch nejvěhlasnějších světových festivalů jako jsou Sonar, či Mutek. V roce 2011 byl také účastníkem Red Bull Music Academy a v květnu se poprvé objeví i u nás, v pražské VILE Štvanice.

O český support se postará Philip TBC se svým autorským setem, dvojice popražtělých ostravarů Yadel a Forma z lenošivého Lazytempo.cz. Nakonec ani pseudožurnalistní Curfew nesmí chybět stejně jako mistr vizuálu Zenit z OKO3. Na propagaci této vypečené akce spolupracujeme s rádiem Color a hudebními infoservery Techno.CZ, Protisedi.CZ a Phatbeatz.CZ. Doufáme, že si nenecháte ujít tuto skvělou akci!

-WL team-