Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


Nový cyklus tibetských večerů, jehož součástí bude promítání filmů z festivalu ProTibet, přednášky, projekce a debaty.

Milí přátelé Tibetu a Himaláje!

Zveme vás na nový cyklus tibetských večerů v čajovně Dharmasala, jehož součástí bude promítání filmů z festivalu ProTibet, přednášky, projekce a debaty.
Koná se u nás od března do května 2015, pravidelně každý čtvrtek od 19.30.

2.4. Poselství Tibeťanů 1.díl – Buddhismus a 2.díl – Tantrismus (Arnaud Desjardins: Francie/ 1966-7/ 65 min. a 60 min.)

Režisér byl jedním z prvních lidí ze Západu, kteří se začali v 60. letech zajímat o asijská náboženství a podnikli cestu do Asie. V letech 1965–67 se mu podařilo natočit jeden z nejlepších a nejunikátnějších dokumentů o tibetském buddhismu. Zachycuje buddhismus v době po čínské okupaci, kdy většina tibetských lamů a jejich žáků odešla do indického azylu. Divák je zasvěcen do filozofie a praxe buddhismu. Na filmový pás zachytil mnoho legendárních lamů všech čtyř hlavních tibetských škol, například 14. Dalajlamu, 16. Karmapu a další.

2. díl Tantrismus – se snaží přiblížit nejvyšší buddhistické učení, kde se pracuje s formami a dechem. V dokumentárním snímku se můžete setkat s největšími mistry té doby, jako je 14. Dalajláma, Dilgo Khjence Rinpočhe, 16. Gjalwa Karmapa, Dugpa Tupse Rinpočhe a další.

Více informací ZDE:
http://www.dharmasala.cz/wp/category/cajovna-dharmasala-vse/cestopisy/

Vstupné je dobrovolné, doporučená cena je 60 Kč.
Veškerý výtěžek z promítání poputuje prostřednictvím sdružení MOST malým mnichům z kláštera Diskit v Himálajích na kvalitní stravu, vzdělání a lékařskou péči.

Velmi nám usnadníte organizaci, pokud si předem rezervujete místa pomocí odkazu na vstupenky, děkujeme. Počet míst je omezen. S rezervací budete mít zaručeno, že se budete moci zúčastnit a bude pro Vás místo. Místa k sezení nejsou nijak číslována a rezervace slouží pouze jako garance místa.

Velmi nám usnadníte organizaci, pokud si předem rezervujete místo ZDE, děkujeme. Počet míst je omezen.

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.