Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


Tak nám zabili Dalibora – pouliční piáno na Kladně. Pomozte nám vystrojit mu pohřeb, postavit mu pomník a pokřtít jeho nástupce v nadcházející sezóně.

SBÍRKA NA AKCI HUDEBNÍ NÁSTROJ NEZABIJEŠ!

http://www.katalyzator.cz/projekt/26-hudebni-nastroj-nezabijes

POULIČNÍ PIÁNO PRO KLADNO
18. DUBNA 2015 - jeden pohřeb a jeden křest.

V sobotu 18. dubna 2015 se v centru Kladna, pokud nám pomůžete, uskuteční happening s názvem „Hudební nástroj nezabiješ“. Akce tvůrčím a hravým způsobem reaguje na barbarství, se kterým se na Kladně setkal (jinak velmi úspěšný) projekt Piána na ulici.

Pohřební průvod s ostatky piána Dalibor, které neznámý hrdina z lidu nejprve zastříkal montážní pěnou a poté rozsekal, půjde s hudebním doprovodem z Náměstí starosty Pavla do parku u gymnázia. Zde odhalíme pomník Daliborovi od sochařky Kristýny Kužvartové. Poté se přesuneme do parku u divadla, kde již bude stát nové piáno, jehož zvuk prověří přizvaní hudebníci. Večer pak završí afterparty v klubu Dundee Jam, kde již máme přislíbenou účast (koho jiného než) Pohřební kapely. Měl by to být nultý ročník „Mezinárodního dne proti násilí na hudebních nástrojích“ :)

...a proč?

Ulice je veřejný prostor, náš prostor, prostor pro setkávání. Odráží se v něm to, co do něj přinášíme. Může být plný důvěry, komunikace, sdílení hodnot a kultury, nebo to může být místo, kde se budeme bát přes den opřít kolo a v noci třeba se i projít. K veřejnému prostoru můžeme být bezohlední, nebo ho spolutvořit. Kladenský spolek ZaKladno v této i ostatních svých aktivitách stojí za názorem, že do ulice patří život. Přinejmenším v předposlední dubnovou sobotu můžeme Kladnu slíbit příjemné pouliční oživení — a to díky barbarství, které je paradoxně odvěkým impulsem kultury.

www.zakladno.cz

MORFE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.