Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


Předlice: Pekloneberáj aneb žít či přežít stín nad Labem?

Další ze série úterních debatních večerů se bude věnovat ústecké čtvrti Předlice z perspektivy lidí, kteří v ní žijí, boří, staví nebo tvoří. Cílem je poskytnout jejich pohled na oblast, která se stává symbolem nedostupného a mýty opředeného ghetta, podobně jako třeba mostecký Chánov. I zde ale žijí lidé, kteří hledají a rozvíjejí pozitivní stránky celé oblasti a jejích obyvatel. Ti, kteří nezvolili útěk z ghetta, ale místo toho usilují o jeho rozvoj, ať už jde o bydlení, aktivity pro děti a mládež nebo kulturu.

Pozvání do panelu přijali:

Ľubica Fečová a Jana Horvátová: Obyvatelky Předlic, organizují aktivity pro místní děti.

Barbora Matysová:
Ve spolupráci s dalšími dobrovolníky organizuje aktivity pro místní děti a mládež, skrze které usiluje o širší zapojení obyvatel Předlic do rozhodování o jejich čtvrti. V současné době probíhá v Praze výstava fotografií "Předlice očima dětí", kterou iniciovala. Studuje sociologii na FF UK a do Předlic se dostala díky Iniciativě NE RASISMU! v listopadu 2012. S romskými dětmi se snažila navazovat kontakt i v Praze, kde v současnosti spolupracuje s Melody Boys, rappery z Košíř. Snaží se místa, zájmy a lidi vzájemně propojovat.

Robin Kvapil:
Zastupitel městské části Brno-Střed. Jako režisér stál za Rasistickým večírkem, kabaretním vystoupením, které se konalo v prosinci přímo v Předlicích za účasti místních obyvatel a bylo vysíláno Českou televizí. V současné době pracuje mimo jiné na dokumentárním filmu o jednom z nejvýraznějších obyvatel Předlic.

a

Boris Rudý: Obyvatel Předlic, rekonstruuje domy a byty, které nabízí k bydlení.

VSTUP ZDARMAUFOSS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
UFOSS --- 9:47:44 11.3.2015
flyer

UFOSS --- 9:47:05 11.3.2015